Od kilku dni przy ul Brackiej w Gryficach trwają intensywne prace związane z budową nowej kładki dla pieszych.

Obecnie stawiamy filary, które w niedalekiej przyszłości połączą oba brzegi rzeki – powiedział nam jeden z pracowników.

budowa kładki na redze w gryficach
Budowa pieszego przejścia przez Regę w Gryficach

To dobra wiadomość szczególnie, że pogoda nie rozpieszcza wykonawcy szczecińskiej firmy – UW Service, która jak naocznie się przekonaliśmy ma zamiar dotrzymać terminu oddania inwestycji, który jest przewidziany na marzec br.

Inną sprawą jest sam pomysł, sprowokował do dyskusji mieszkańców miasta. Argumenty za i przeciw wymieniane są m.in. na internetowych portalach społecznościowych.

Cokolwiek by jednak nie powiedzieć o tej inwestycji faktem jest to, że jej budowa powinna poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Osiedla XXX-lecia kierujących się pieszo do centrum. Obecnie taka wyprawa (pomijając przeprawę umiejscowioną przy wodospadzie w Parku Miejskim) jest możliwa jedynie z wykorzystaniem mostu betonowego. Ten ostatni jednak niespecjalnie nadaje się do tego rodzaju komunikacji biorąc pod uwagę natężenie ruchu samochodowego w tym miejscu.

Inwestycja, której koszt całkowity wg informacji zawartej w specyfikacji przetargowej powinien zamknąć się kwotą 995.709,14 zł. z czego 520 tysięcy złotych stanowi dofinansowanie udzielone decyzją RM w Gryficach, ma swój początek przy ulicy Brackiej w Gryficach, a kończyć się będzie w „Ogrodzie Japońskim”.