Kolejne rządowe inwestycje i wsparcie dla lokalnego samorządu w woj. zachodniopomorskim, to przede wszystkim w bezpieczeństwo. Na zaproszenie Michała Zinowika wójta Gminy Brojce wojewoda Zbigniew Bogucki uczestniczył w dwóch, ważnych dla lokalnej społeczności wydarzeniach.

W Strzykocinie wraz z posłem Leszkiem Dobrzyńskim, radnym Powiatu Gryfickiego Grzegorzem Burczą oraz Katarzyną Dyczyńską dokonano otwarcia drogi, która została przebudowana z rządowym dofinansowaniem w wysokości 436.325 złotych, pokrywającym aż 60% wartości inwestycji.

Kolejnym wydarzeniem było przekazanie OSP w Darżewie samochodu strażackiego. Pojazd przekazany został przez Komendę Wojewódzką PSP w Szczecinie. To kolejne wsparcie druhen I druhów, którzy razem ze strażakami z KP PSP w Gryficach dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Gryfickiego.

OSP w Darżewie otrzymała samochód z napędem terenowym, zbiornikiem na wodę o pojemności 2000 l, działkiem wodno-pianowym o wydajności 800-2400 l/min, linią szybkiego natarcia (60m) GPS i dodatkowym wyposażeniem.

W ramach przebudowy drogi gminnej w Strzykocinie została poszerzona istniejąca jezdnia, wykonano chodnik, zatokę autobusową oraz wyniesione przejście dla pieszych. Realizacja zadania pozytywnie wpłynie na poprawę jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców Strzykocin oraz ościennych miejscowości znajdujących się na terenie Gminy Brojce.

W takich małych miejscowościach jak i w dużych miastach mieszkają Polacy, zarówno jednym jak i drugim należy się taki sam szacunek i taka sama godność. Wszyscy tak samo płacimy podatki i tak samo pracujemy i wszystkim nam należy się bardzo podobny dostęp do infrastruktury i możliwości rozwojowych – wspomniał wojewoda.

Gmina Brojce z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych uzyskała 4.700.000 złotych oraz 3.800.000 złotych z Rządowego Funduszu „Polski Ład” Program Inwestycji Strategicznych.

Dotacja pozwoli gminie na realizację kilku kluczowych inwestycji:

  • przebudowę gminnej drogi dojazdowej do miejscowości popegeerowskiej Uniestowo.
  • rozbudowę i modernizację budynku Szkoły Podstawowej w Brojcach.
  • przebudowę dróg gminnych w m. Kiełpino
  • kompleksową modernizację systemu zaopatrzenia w wodę na terenie gminy Brojce.
  • budowa dróg w m. Stołąż i Tąpadły z infrastrukturą towarzyszącą (kan. deszcz., oświetlenie LED)

We wtorek 23 listopada br., odbyły się lokalne uroczystości przekazania auta i otwarcia drogi z udziałem między innymi wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego, posła na Sejm RP Leszka Dobrzyńskiego, komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Jarosława Tomczyka, komendanta Powiatowej PSP w Gryficach Andrzeja Gołdyna, radnego Rady Powiatu Gryfickiego Grzegorza Burczy oraz pełnomocnika posła na Sejm RP Michała Jacha Katarzyny Dyczyńskiej.

-Dziękuję za wsparcie inicjatyw na rzecz rozwoju Gminy Brojce. Dzisiejszy dzień to kolejny krok w kierunku poprawy komfortu życia i bezpieczeństwa mieszkańców samorządu – mówił wójt Gminy Brojce Michał Zinowik.

Poprzedni artykułEliminacje do finału wojewódzkiego w unihokeju
Następny artykułPiękny jubileusz 103 lat życia