Dzień Pracownika Socjalnego i jednocześnie święto wszystkich Pracowników Pomocy Społecznej, każdego roku obchodzony jest 21 listopada. To dobra okazja, aby podziękować tym, którzy angażują się w pomoc osobom potrzebującym.

Jak podają statystyki w Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie, Domach Pomocy Społecznej i Środowiskowych Domach Samopomocy zatrudnionych było w 2020 roku 22,5 tysiąca pracowników socjalnych. To właśnie Ich święto.

Często nazywają Ich „Aniołami”, bo są zawsze tam, gdzie człowiek potrzebuje pomocy. Zaangażowanie, empatia i wielkie serca tych ludzi są darem dla każdego człowieka, który czuje się opuszczony i samotny.

Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, w szczególności pracowników socjalnych. Praca osób pomagających i wspierających jest bardzo trudna. Wymaga wiedzy i wrażliwości, profesjonalizmu i zaangażowania, spojrzenia ogólnego i równocześnie dostrzegania pojedynczego człowieka, zmagania się z różnymi przeciwnościami losu i barierami.

Dlatego Dzień Pracownika Socjalnego jest dobrą okazją, aby pokazać, że praca tych ludzi jest doceniania i zauważana.

W poniedziałek 21 listopada Ryszard Chmielowicz – starosta Powiatu Gryfickiego oraz Waldemar Wawrzyniak – wicestarosta odwiedzili pracowników z Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Gryficach oraz Domu dla Dzieci w Gryficach, Domu Pomocy Społecznej w Gryficach i w Jarominie oraz PCPR, aby złożyć życzenia z okazji święta pracowników socjalnych. Wiele ciepłych słów włodarze skierowali w stronę pracowników, były też upominki, kwiaty i słodki poczęstunek.

Poprzedni artykułWieczór z Neo–Nówką w Gryficach
Następny artykułKonferencja prasowa – „Tak dla In Vitro” w Gryficach