Warsztaty fotograficzne dla seniorów to zajęcia dla osób, które chcą nauczyć się profesjonalnego robienia zdjęć. Uczestnicy w ich trakcie zapoznają się z podstawowymi aspektami fotografii cyfrowej. Aktywny senior to szczęśliwy senior i dlatego gryficcy seniorzy wezmą udział w projekcie.

Dowiedzą się, w jaki sposób powinni robić zdjęcia, aby zawsze były udane. Ponadto wraz z prowadzącym dokonają przeglądu sprzętu fotograficznego. Nabytą wiedzę sprawdzą podczas zajęć w terenie, gdzie będą fotografować naturę oraz ludzi.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję nauczyć się profesjonalnego robienia zdjęć. Będą fotografować ludzi oraz naturę. Zapoznają się przy tym z istotnymi zasadami, które obowiązują w fotografice. Dowiedzą się, z jakich technik mogą korzystać. Zdobędą również wiedzę, która pozwoli im wybrać najlepszy aparat dla siebie.

W poniedziałek 1 sierpnia br., w Gryfickim Domu Kultury odbyła się część teoretyczna warsztatów fotograficznych w ramach projektu „Senior na +”. Prelekcje poprowadziła Małgorzata Ostasiewicz-Fotografie, która będzie z seniorami pracowała w tym projekcie. Na spotkanie przybył również Ryszard Chmielowicz – starosta Powiatu Gryfickiego, który wspólnie z Anią Tchorowską – przewodniczącą Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oddział rejonowy w Gryficach, powitali uczestników projektu. Warto w tym miejscu dodać, że jest on współfinansowany ze środków Powiatu Gryfickiego. Już niebawem część praktyczna warsztatów, która zostanie zakończona wystawą.

Poprzedni artykułRządowy Fundusz Rozwoju Dróg – nabór wniosków na 2023 rok
Następny artykułW Trzebiatowie ddali hołd Powstańcom