Bezwzględną większość, która miała zdecydować o wyborze przewodniczącej stanowiło 9 radnych, niestety żadna z Pań nie otrzymała takiej ilości głosów. Tym samym Rada Powiatu Gryfickiego nie ma nowego przewodniczącego. Zgodnie z prawem do czasu jego wyboru funkcję tą będzie pełnił najstarszy wiceprzewodniczący i w tym przypadku wskazany przez Agnieszkę Mackojć, a jest nim Grzegorz Szafrański.

Wśród kilkunastu punktów porządku obrad XXXVII sesji Rady Powiatu Gryfickiego był ten mówiący o podjęciu uchwały w sprawie wyboru przewodniczącego Rady Powiatu, ponieważ jak pisaliśmy w lipcu rezygnację z funkcji złożyła obecna przewodnicząca Agnieszka Mackojć.

Przypomnijmy:

Sesja Rady Powiatu Gryfickiego. Rezygnacja i przerwane obrady.

Właśnie wczoraj 31 sierpnia br., minął czas, do kiedy Agnieszka Mackojć po złożeniu rezygnacji mogła pełnić funkcję przewodniczącej, dlatego Rada podjęła temat wyboru nowej osoby na to miejsce.

Zgłoszone zostały dwie kandydatury, jedną z nich była Joanna Duzinkiewicz, a drugą ponownie Agnieszka Mackojć. Ponieważ obie Panie wyraziły zgodę na kandydowanie radni przeszli do procedowania tego punktu.

W głosowaniu wzięło udział 17 radnych. Bezwzględną większość, która miała zdecydować o wyborze przewodniczącej stanowiło 9 radnych, niestety żadna z Pań nie otrzymała takiej ilości głosów. Na Agnieszkę Mackojć głosowało 6 radnych, 4 wstrzymało się od głosu, przeciw nie był nikt. Na Joannę Duzinkiewicz głosowało również 6 radnych przy czym wstrzymujących się było 0 głosów i przeciw także 0.

Tym samym Rada Powiatu Gryfickiego nie ma nowego przewodniczącego. Zgodnie z prawem do czasu jego wyboru funkcję tą będzie pełnił najstarszy wiceprzewodniczący i w tym przypadku wskazany przez Agnieszkę Mackojć, a jest nim Grzegorz Szafrański.

sesja rady powiatu
Rada Powiatu Gryfickiego pozostaje bez nowego przewodniczącego.
Poprzedni artykułCo przyniesie dla Pomorza Zachodniego nowa perspektywa? Spotkanie samorządowców w Świdwinie
Następny artykułNa święcie plonów w Otmuchowie