Sprostowanie

Na łamach naszego portalu pojawiła się wczoraj (01.04.2020) informacja, że lekarz u którego stwierdzono obecność koronawirusa podobno był we na wakacjach we Włoszech i nie odbył kwarantanny. Informacje, które otrzymaliśmy dziś (02.04.2020) wskazują, że jego wyjazd nie ma związku ze stwierdzonym zachorowaniem.

Celem podanej przez nas informacji jest dobro wspólne, w tym przypadku uniknięcie choroby przez kolejne osoby, a nie szkalowanie czy osądzanie kogokolwiek. Dbamy o prywatność, stąd nasza informacja nie zawierała danych personalnych, tylko ogólne informacje. Jako dziennikarze czasami musimy posiłkować się szczątkowymi informacjami, które nie zawsze znajdują potwierdzenie i należy je sprostować, co niniejszym czynimy.

Redakcja eGryfice.pl

Stanowcze NIE dla hejtu w internecie

Reakcje czytelników na informacje nie zawsze są stonowane, chcielibyśmy jasno stwierdzić, że jesteśmy przeciw jakimkolwiek przejawom “hejtu” w internecie. Apelujemy do czytelników o stonowane reakcje i nie wyciąganie pochopnych wniosków, zanim informacje nie zostaną potwierdzone.