Zupełnie niedawno pisaliśmy o tym, że blisko 25 mln złotych wsparcia trafi do 131 samorządów z regionu w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Fundusze zostały wydane zgodnie z przeznaczeniem również w Powiecie Gryfickim.

Pieniądze te były przeznaczone  na zakup środków ochrony osobistej lub sprzętów do utrzymania czystości i dezynfekcji w przedszkolach, szkołach, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych czy specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych. Możliwa również była refundacja wcześniej poniesionych kosztów.

Samorządy przyznane granty, pochodzące ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego,  przeznaczają między innymi na zakup: maseczek, przyłbic, płynów do dezynfekcji, ozonatorów czy lamp wirusobójczych, a więc najpotrzebniejszych środków do zachowania bezpieczeństwa w  placówkach edukacyjnych.

Podobnie wygląda sytuacja w Powiecie Gryfickim. Wsparcie finansowe z RPOWZ na zakup najpotrzebniejszych środków do zachowania bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych naszego powiatu w ramach projektu „POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA”, zostało na ten cel przeznaczone.

Pierwsze środki ochrony osobistej przyłbice, rękawiczki, bezdotykowe stacje i płyny do dezynfekcji, środki czystości, ozonatory, osłony z plexi, wózki do sprzątania, profesjonalne odkurzacze piorące, oczyszczacze powietrza, zmywarki z funkcją wyparzania trafiły już do placówek edukacyjnych, między innymi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. J. Korczaka w Rewalu i Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie.

Poprzedni artykułGryfickie siatkarki pokazały klasę
Następny artykułKartki sercem malowane dla Seniorów od dzieci z ZSP w Karnicach