Społeczna Straż Rybacka Powiatu Gryfickiego to niezwykle pracowita grupa ludzi, którzy chronią lokalne wody i ich zasoby przed kłusownikami. Patrolują tereny nawet nocą i odpowiadają na sygnały mieszkańców powiatu. Efekty są widoczne.

W niedzielny (22 listopada br.) poranek do strażników zadzwonił telefon. Okazało się, że to wędkarze, którzy poinformowali o znalezieniu sieci.

Wędkarze wybrali się na ryby i ujawnili nielegalnie założoną sieć o czym niezwłocznie powiadomili Straż Rybacką. Ta po przyjeździe na miejsce stwierdziła, że faktycznie ktoś próbował nielegalnie dokonać połowu. Sieć została wyciągnięta i zabezpieczona.

To już drugi taki przypadek w tym samym miejscu, w ciągu kilku miesięcy.

Strażnicy dziękują wędkarzom za czujność i postawę. Jednocześnie apelują do wszystkich, którym leży na sercu ochrona naszych wód przed kłusownictwem o dalsze informowanie SSR oraz innych służb o nieprawidłowościach.

Dzień wcześniej (sobota 21 listopada br.) kłusownicy zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Dzięki wielodniowej obserwacji i dobrze przygotowanej akcji, amatorzy nielegalnych połowów zostali złapani i w kajdankach odjechali radiowozem na pobliski komisariat.

Strażnicy dziękują policji z Trzebiatowa za szybką interwencję.

Źródło: SSR