Łowienie ryb tak, ale zgodnie z prawem i obowiązującymi przepisami. Na terenach dozwolonych i z kartą wędkarską. Inne sposoby to zwyczajne kłusownictwo. Nielegalne połowy ryb, ryb objętych ochroną prawną, połowy ryb z naruszeniem zasad połowu lub sprzętem niedozwolonym, to łamanie prawa.

Niestety coraz częściej wędkarze oraz osoby spacerujące przy rzekach czy jeziorach informują SSR w Gryficach o zastawionych sieciach, rzutkach czy na przykład niedozwolonym spiningowaniu na zbiorniku zaporowym Rejowice czy Likowo.

I tak w środę po południu gryficka SSR dostała zgłoszenie od dwóch wędkarzy, którzy zauważyli sieć w wodzie w rzece Mołstowa. Zgłoszenie zostało potwierdzone zdjęciami i oznaczeniem na mapie. Kilka telefonów do strażników i już byli gotowi do wyjazdu. Po przybyciu na miejsce musieli przejść jeszcze około 400 metrów przez zarośla, bagna i teren bardzo podmokły. W końcu zauważyli sieć, którą ktoś zastawił prawdopodobnie jesienią ubiegłego roku. Niestety zarosła, a część poszła na dno i została zamulona. Dlatego nie wszystko udało się wyciągnąć.

Musimy w końcu przełamać pewien stereotyp, który przez lata był piętnowany przez społeczeństwo jako donosicielstwo. Wszyscy działamy w jednej sprawie, na rzecz naszych rzek i jezior oraz ryb i zwierząt. Nie bądźmy obojętni! Na uwagę zasługuje fakt postawa dwóch wędkarzy, którym takie sytuacje nie są obojętne. Dziękujemy – mówią strażnicy SSR w Gryficach.

Widzisz kłusownika – zadzwoń, wyślij zdjęcie:

  • Komendant SSR – 883 397 273
  • Strażnik SSR – 787924036

Zapewniamy anonimowość!