Program grantowy „Bosman wspiera region”, dedykowany był na wsparcie regionu Zachodniopomorskiego. Sponsor postanowił sfinansować mniejsze i większe projekty społeczne, charytatywne, kulturowe lub sportowe, które przyczynią się do dobra mieszkańców i regionu. Trzebiatowskie Stowarzyszenie „Nasze Miejsce” wygrało wszystko.

Beneficjentami programu grantowego „Bosman wspiera region” mogły być: Stowarzyszenia, Fundacje, instytucje kultury, instytucje sportu, Ochotnicze Straże Pożarne, samorządowe jednostki organizacyjne, a także Ośrodki Pomocy Społecznej. Tak naprawdę granty przyznawały lokalne społeczności, ponieważ odbywało się głosowanie na poszczególne wnioski. Z powiatu gryfickiego wnioski złożyło Stowarzyszenie „Z Pomysłem” z Gryfic oraz Stowarzyszenie „Nasze Miejsce” z Trzebiatowa.

Wyniki programu grantowego „Bosman wspiera region” zostały ogłoszone 30 kwietnia br. „Walka o głosy była zdumiewająca, mieszkańcy zachodniopomorskiego pokazali, jak bardzo zależy im na Waszych projektach. O tym, że fair play się opłaca oraz, że do ostatniej chwili każdy z projektów miał równe szanse możecie przekonać się oglądając materiał jaki dla Was przygotowaliśmy. Środki na realizację grantów już niedługo popłyną od Bosmana Szczecińskiego do...” – tak mówił sponsor w piątkowy wieczór.

Okazało się, że największą ilość głosów zdobyło Stowarzyszenie „Nasze Miejsce” z Trzebiatowa, które wnioskowało o środki na kolejny mural. Będzie to kuter rybacki na jednej ze ścian. Sponsor przyznał na to kwotę 30.000 złotych.

A tak mówią zwycięzcy:

Sukces to MY. Zrobiliśmy to wspólnie. Wygraliśmy we wszystkich kategoriach. Mistrz jest tylko jeden. Jeńców nie bierzemy. Mamy moc i nie zawahaliśmy się jej użyć. Aż się boję bać, do czego jesteśmy zdolni. Ćwiczmy to, bo będziemy szukać kolejnych takich akcji. Nie zgubmy tej energii, przyda się jeszcze nie raz.

W ilu domach duma aż bucha? Jakież to piękne chwile z niczego. A ci co stali obok? Zapraszamy was do nas następnym razem. Też poczujcie smak zwycięstwa. Sukces to MY. Reszta świata daleko za nami. Mówili, że Trzebiatów to dziura? Nic tu nie ma? Nic się nie dzieje? MY tu jesteśmy i Trzebiatów rządzi! My tu rozdajemy karty. Bierzemy co nasze i idziemy dalej. Przed nami kolejne wyzwania i wierzymy w siebie. Zobaczcie co potrafi zrobić kilka złotych wrzuconych do puszki, albo kilka klików w Internecie. Co może zrobić wiara w siebie. Wierzcie w siebie. Że się da. Że można. Nie poddawać się. Walczyć. Dać coś z siebie, zaangażować. W życiu możemy wszystko wywrócić do góry nogami, jeśli zechcemy”.

Naturalnie gratulujemy wygranej i wielkiego zapału.

Niestety tym razem nie udało się gryfickiemu Stowarzyszeniu, ale dziękują wszystkim tym, którzy ich wspierali:

Mimo Waszego wspaniałego zaangażowania, nie tym razem… Ale mimo tego, że nie udało się otrzymać grantu, udało się coś zupełnie innego. Udało się nam wspólnie zjednoczyć wokół świetnej inicjatywy, udało się Wam pokazać, że chcecie współdecydować i mieć wpływ na to co dzieje się wokół Was. I to właśnie i Wam i nam się udało.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, działamy dalej z pełną mocą, bo przed nami i Wami jeszcze wiele inicjatyw !!! Głowy do góry, dziś jest nowy dzień!” – tak przyjęło informację Stowarzyszenie „Z Pomysłem”. Wam również gratulujemy walki i inicjatywy.

WYGRALI KONKUR GRANTOWY
Kolejny mural, który pojawi się w Trzebiatowie na jednej ze ścian. Foto: Stowarzyszenie „Nasze Miejsce”

Foto tytułowe: BOSMAN