Do tej pory przebierali się w garażu, który niejednokrotnie zalewany był przez duże ilości opadów deszczu i wodę z samochodów. Nie było więc ani komfortowo, ani przyjemnie. Teraz mogą przebierać się w zupełnie innych warunkach.

Oficjalne przekazanie nowej szatni, z pomieszczeniami socjalnymi oraz sprzętem do prania i suszenia odzieży, odbyło się we wtorek 23 listopada br. Otwarcia dokonał burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz wspólnie z zastępcą Edytą Podgórską, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Arturem Nabrzewskim oraz z radnymi. Skoro szatnia dla strażaków to nie mogło zabraknąć przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej z Gryfic i strażaków ochotników z OSP Płoty. Nowa szatnia to efekt starań komendanta OSP Płoty Ryszarda Bajkowskiego oraz całej braci strażackiej, która na co dzień będzie korzystała z oddanych pomieszczeń.

Cieszę się, że mogliśmy wybudować od podstaw szatnie. To miejsce strażakom się należało. Ich codzienna praca i poświęcenie pokazuje ile dobrego robią dla mieszkańców niejednokrotnie ryzykując własne życie i zdrowie niosąc pomoc innym – powiedział burmistrz Radosław Mackiewicz.

Szatnia została wybudowana w całości ze środków własnych gminy.

Poprzedni artykułXIII Konwój Pomocników Św. Mikołaja przejedzie przez Gminę Rewal
Następny artykułIle czasu potrzebujemy by dodzwonić się do przychodni?