W piątek 21 października br., po raz kolejny w hali widowiskowo-sportowej Gryf Arena w Gryficach odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Starosty Gryfickiego dla najzdolniejszych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Gryficki. To wydarzenie każdego roku jest wyrazem uznania dla tych, którzy zdobywając wiedzę osiągają bardzo wysokie wyniki.

Podczas uroczystości uczniowie szkół prowadzonych przez powiat, którzy podczas ostatniego roku nauki zdobywali najwyższe oceny otrzymali podziękowania oraz nagrody starosty. Uznaniem obdarowano również tych, którzy w konkursach lub zmaganiach sportowych sławili imię szkoły i powiatu.

W tym roku wyróżnienia przyznano w pięciu kategoriach:

  • Najlepszy Maturzysta
  • Najlepszy uczeń każdej ze szkół prowadzonych przez powiat
  • Stypendia Starosty Gryfickiego
  • Nagrody dla laureatów konkursów, zawodów i olimpiad sportowych
  • Grupowe nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie naukowej, sportowej lub innej.

Dyplomy, statuetki, medale oraz nagrody wyróżniającym się uczniom wręczał gospodarz wydarzenia Ryszard Chmielowicz – starosta powiatu, w towarzystwie Waldemara Wawrzyniaka – wicestarosty oraz zaproszonych gości i dyrektorów szkół.

A wśród zaproszonych gości na uroczystości pojawili się między innymi: Marta Łakomy-Zinowik – dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Gryficach, Dorota Schrammek – przedstawicielka posła na Sejm RP Artura Łąckiego, prof. dr Grażyna Maniak – dziekan Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Gryficach oraz dyrektorzy szkół: Stanisław Stolz – dyrektor ZS im. Cz. Miłosza w Gryficach, Ewa Polniak – pedagog szkolny LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Gryficach, Wiesław Buchwał – dyrektor ZS im. W. Witosa w Płotach.

Podczas uroczystości obecni mogli posłuchać Piotra Piętala, ucznia SP nr 3 w Gryficach, utalentowanego gitarzysty, który jako 10-latek zagrał także z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie Koncert D-dur RV- 93 Antonio Vivaldiego. Galę uświetniła także grupa taneczna Zaza i Reactiv ze Szkoły Tańca i Sportu „Perfekt” w Gryficach, prowadzonej przez właścicieli i trenerów Macieja Orłowskiego i Maję Orłowską.

To był wyjątkowy dzień dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców tych, którzy zostali wyróżnieni. – Wsparcie ambitnych, młodych ludzi to najważniejsze wyzwanie, jakie stoi przed samorządem, dlatego dziś wręczyłem uczniom i absolwentom szkół prowadzonych przez Powiat Gryficki stypendia, będące uhonorowaniem wytrwałej i systematycznej nauki. Liczba tegorocznych stypendystów cieszy i napawa dumą, a także świadczy o wysokim poziomie nauczania i dobrej atmosferze panującej w szkołach, sprzyjającej osiąganiu tak wspaniałych wyników. Wszystkim, z którymi spotkałem się dziś podczas Stypendiów Starosty w Gryf Arenie, serdecznie gratuluję i mam nadzieję, że znalezienie się w gronie najlepszych uczniów naszego powiatu, będzie motywacją do podejmowania kolejnych edukacyjnych wyzwań – powiedział Ryszard Chmielowicz – starosta Powiatu Gryfickiego.

W poniższych linkach pełna lista nagrodzonych stypendystów:

Poprzedni artykułBudżet obywatelski Trzebiatów 2023 – weryfikacja projektów zakończona
Następny artykułTwoje światła – nasze bezpieczeństwo