Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego zakończyły się zajęcia w ramach projektu Akademia Młodego Prawnika. W projekcie brali udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Gryficach.

Przez kilka miesięcy uczennice gryfickiego „Chrobrego” soboty spędzały na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, biorąc udział w licznych wykładach, warsztatach i symulacjach, zgłębiając w ten sposób swoją wiedzę prawniczą. Prawo karne, cywilne, administracyjne, gospodarcze, dotyczące nieletnich, unijne, medyczne, ćwiczenia rozpraw, analiza procesów, skazywanie bądź uwalnianie wykładane było przez fachowców z dziedziny prawa w sposób bardzo przystępny.

Zawód prawnika wymaga nie tylko znajomości paragrafów, ale też umiejętności psychologicznych i dyplomatycznych. Dlatego uczestnictwo w tego rodzaju projekcie z pewnością było bezcenne i wzbogaciło wiedzę przyszłych prawniczek w dziedzinie, która stała się ich wyborem. Projekt zakończył się uroczystym wręczeniem dyplomów.

Kolejnym sukcesem były zmagania Aleksandry Młyńskiej – uczennicy klasy IIB LO Chrobry na 46. Olimpiadzie Historycznej w Szczecinie. Uczennica zmagała się z najlepszymi w ramach etapu wojewódzkiego Olimpiady.

Gratulujemy