Ubiegła sobota była dla szachistów z Gryfic bardzo emocjonująca. Uczniowie brali udział równolegle w dwóch turniejach szachowych: w Koszalinie oraz w Sławoborzu.

9.12.2017 w Publicznej Szkole Podstawowej w Sławoborzu odbyły się I Otwarte Szachowe Mistrzostwa szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Turniej zorganizowany został przez Urząd Gminy w Sławoborzu, Publiczną Szkołę Podstawową w Sławoborzu, Koło szachowe przy Szkole Podstawowej w Sławoborzu oraz Starostwo Powiatowe w Świdwinie.

Dwunastu uczniów z Gryfic rywalizowało z zawodnikami z Połczyna Zdroju, Biesiekierza, Koszalina, Karlina, Świdwina i Sławoborza. Łącznie w jednym otwartym turnieju startowało 64 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjum i liceum. Gryficcy uczniowie wywalczyli 6 medali w różnych kategoriach. Najlepszy z nich, Bruno Farinha – uczeń VII klasy PJSP Top Link, uplasował się na II miejscu zdobywając tyle samo punktów co zwycięzca turnieju (Łukasz Truszkowski z Połczyna Zdroju – licealista), z którym w ostatniej rundzie zremisował w walce o puchar.

Turniej Szachowy w Sławoborzu
Bruno Farinha (z prawej) podczas partii o pierwsze miejsce w turnieju.

5. Jędruszek Filip (SP4 Gryfice) – 5 pkt,
  6. Farinha Daniel (PJSP Gryfice) – 5 pkt.
  • w kategorii uczniów klas I-III – dziewczęta:
  1. Irmina Aniuksztys (PJSP Gryfice),
  2. Hanna Dąbrowska (PJSP Gryfice).
  • w kategorii chłopców klas I-III
  1. Filip Jędruszek (SP4 Gryfice),
  2. Jakub Kociuba (PJSP Gryfice),
  3. Gabriel Wiznerowicz – (PJSP Gryfice).
  • w kategorii klas IV-VII
  1. Bruno Farinha – 1. w kategorii chłopców,
  2. Malwina Naglacka – 1. w kategorii dziewcząt.

Dodatkowo Malwina Naglacka i Daniel Farinha uzyskali wyższy ranking i IV kategorię szachową, a Irmina Aniuksztys zdobyła V kategorię szachową.

W turnieju szachowym w Koszalinie wśród 47. zawodników wzięło udział dwóch uczniów z Gryfic: Kuba i Kamil Łabędzcy – uczniowie PJSP Top Link. Kamil Łabędzki zwyciężył w grupie do lat 10. i po raz drugi pojedzie do Sejmu RP na krajowy finał cyklu Szachiści grają dla Polonii. Do finału dostało się w sumie 3 najlepszych zawodników z województwa zachodniopomorskiego – zwycięzcy w kat. 8., 10., i 12-latków. Kuba Łabędzki zagrał bardzo dobrze i zajął 4. miejsce w grupie do lat 8.