We wtorkowy wieczór szachiści biorący udział w I Gryfickim Festiwalu Szachowym oraz pasjonaci szachów z okolicy spotkali się w Browarze Folga aby rozwiązywać zagadki szachowe i rozmawiać o wspólnej pasji. To już kolejne spotkanie odbywane podczas gryfickiego Festiwalu.

Browar Folga gości spotkanie szachowe
Szachiści na spotkaniu w Browarze Folga

Szachiści świetnie się bawili oddając się ulubionej rozrywce w gościnnych progach browaru. Spotkanie prowadził mistrz międzynarodowy Jan Przewoźnik, znany szachista, autor książek i psycholog biznesu, reprezentujący głównego organizatora Festiwalu, Gryficki wydział Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie. ZPSB to uczelnia, która kształcąc w kierunkach biznesowych doskonale zdaje sobie sprawę, że cechy charakteru rozwijane dzięki królewskiej grze są bardzo pożądane w dynamicznie rozwijającym się świecie.

Szachiści grają w szachy w browarze Folga
Jak to często bywa, spotkania szachistów kończą się kilkoma partyjkami w blitza.

Wieczór zakończył się kilkoma partiami szachów błyskawicznych, w które często graja spotykający sie towarzysko szachiści. Spontanicznemu pomysłowi nie przeszkodził brak szachowych zegarów, gdyż świetnym substytutem okazała się aplikacja na smartfona, która imitowała nowoczesny zegar szachowy.

Warto dodać, że szachowe spotkanie w Foldze wywołało zainteresowanie zgromadzonych gości, którzy przyglądali się m.in. partiom popularnego blitza.

Gryficki Festiwal Szachowy pozwala na wymianę doświadczeń pomiędzy pokoleniami, gdyż podobnie jak w turnieju szachów błyskawicznych, tak i na spotkaniu w Browarze Folga różnica wieku pomiędzy szachistami wynosiła kilkadziesiąt lat.

Szachy łączą pokolenia!

Więcej informacji na temat Festiwalu oraz ciekawe artykuły dotyczące królewskiej gry znajdziecie na stronie:

https://egryfice.pl/gryficki-festiwal-szachowy/

Główny organizator I Gryfickiego Festiwalu Szachowego:

  • Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Gryficach

Współorganizatorzy:

  • Uczniowski Klub Sportowy “Szach” Gryficach
  • Portal Internetowy eGryfice.pl
  • Centrum Edukacyjne Top Link Gryfice
  • Uczniowski Klub Sportowy “Top Link” Gryfice

Partnerzy i sponsorzy:

  • Centrum Rozrywki Rodzinnej Kapitol
  • Browar Folga
  • Nadmorska Kolej Wąskotorowa
  • Starostwo Powiatowe w Gryficach