Początkowo u jednego z uczniów potwierdzone zostało zakażenie COVID-19, dlatego też klasa do której uczęszczał od 10 października rozpoczęła naukę systemem zdalnym. Na kwarantannę skierowanych zostało również pięciu nauczycieli. Teraz sytuacja nieco się zmieniła.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryficach podjął decyzję o zamknięciu placówki, korzystając z dni dyrektorskich. Rozmawialiśmy z Jerzym Kołodziejczykiem dyrektorem SP nr 4.

Dzisiaj mamy sytuację taką, że 8 klas przebywa na kwarantannie. Kończy się ona w poniedziałek. Pozostałe klasy formalnie powinny mieć zajęcia, ale rodzice wielu uczniów zatrzymali w domach, a same dzieci też są przestraszone. Dlatego podjąłem decyzję, że piątek 16 października oraz poniedziałek 19 października będą dniami wolnymi od zajęć, w ramach 6-dniowego limitu, który ma do wykorzystania dyrektor. One były zaplanowane na czerwiec, ale jest taka potrzeba, żeby wykorzystać je teraz. Dzieci, które są chore pozostaną w domach i pod opieką służb sanitarnych, natomiast te, które przebywają na kwarantannie kończą ją w poniedziałek i od wtorku wszyscy wracamy do pracy” – powiedział Jerzy Kołodziejczyk, dyrektor placówki.

szkoła gryfice
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryficach podjął decyzję o zamknięciu placówki.