Dziś (02.04.2020) we wczesnych godzinach popołudniowych odbyła się konferencja prasowa przed szpitalem w Gryficach.

Jak przekazał podczas konferencji prasowej Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz, u dwóch osób (lekarza i pielęgniarki) pracujących w gryfickim szpitalu stwierdzono obecność koronawirusa.

W związku z tym Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął decyzję o zamknięciu szpitala. 135 pacjentów i 115 osób personelu przebywa obecnie w szpitalu na kwarantannie.

Więcej w relacji filmowej poniżej (ze względu na słabą jakość nagrania trzeba zrobić głośniej) oraz pod nagraniem z konferencji.

❗Starosta Gryficki Ryszard Chmielowicz o aktualnej sytuacji Szpitala w Gryficach❗

Opublikowany przez Starostwo Powiatowe w Gryficach Czwartek, 2 kwietnia 2020

 

W zamkniętym szpitalu w Gryficach pracują służby sanitarne i robią wszystko, aby jak najszybciej kolejne odcinki placówki były oddawane mieszkańcom.

Informacje te przekazane zostały podczas konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj (czwartek 02.04.2020r.0 o godzinie 14.00 przed gryfickim szpitalem. Uczestniczyli w niej Artur Łącki – poseł na Sejm RP, Ryszard Chmielowicz – starosta powiatu, Andrzej Szczygieł – burmistrz Gryfic oraz Jan Trafny – członek Zarządu Powiatu. Samorządowcy wyjaśniali sytuację panującą w gryfickiej placówce medycznej i podziękowali pracownikom za ich poświęcenie oraz pracę na rzecz mieszkańców.

„…Z niepokojem przyglądamy się sytuacji w naszym szpitalu. Analizy zostały pobrane musimy tylko poczekać na wyniki, więc prosimy o spokój i cierpliwość. Mam nadzieję, że sytuacja szybko się wyjaśni i sukcesywnie kolejne odcinki szpitala będą przywracane dla mieszkańców…” powiedział Ryszard Chmielowicz – starosta powiatu.

Dowiedzieliśmy się również, że potwierdzono koronawirusa u kolejnych dwóch osób, pracowników szpitala.

„…Trzeba tu powiedzieć, że wszyscy mieszkańcy powiatu gryfickiego, w razie konieczności, mają zapewnioną opiekę w ościennych szpitalach, w Kołobrzegu, Nowogardzie, Szczecinie. Służby sanitarne pracują intensywnie na miejscu i robią wszystko, aby uwolnić szybko jak najwięcej osób z tych, które są na kwarantannie. Chcemy żeby zostały tylko te osoby, które faktycznie miały styczność z osobami zakażonymi, a inni żeby mogli pójść do domów. Ja apeluję, żebyś nie stygmatyzowali tych ludzi, bo oni działają na pierwszej linii frontu i niestety są narażone na zachorowania…”powiedział poseł Artur Łącki.

Samorządowcy podziękowali pracownikom szpitala za ich cierpliwość i ciężką pracę.

My ze swej strony wystosowaliśmy do rzecznika gryfickiego szpitala kilka konkretnych pytań, aby potwierdzić lub zaprzeczyć domniemaniom i nieoficjalnym przekazom dotyczącym tej sprawy i oczekujemy na odpowiedź, kiedy ją otrzymamy poinformujemy czytelników.