Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Urzędzie Miejskim w Trzebiatowie, odbyło się uroczyste nagrodzenie wspaniałych dziewczyn i utalentowanych tancerek z Gminy Trzebiatów.

W dniach 11-13 października br. w Płocku odbyły się taneczne Mistrzostwa świata WADF 2019 Płock Urban Street Dance. Przez trzy dni Płock był stolicą nie tylko polskiego, ale międzynarodowego tańca – w Orlen Arenie wystąpiło ponad 3,2 tysiąca zawodników. Udział w mistrzostwach wzięli podopieczni Szkoły Tańca TOP TOYS działającej w gryfickiej Gryf Arenie, a wśród nich młode i utalentowane mieszkanki Gminy Trzebiatów. Nie mogło być inaczej tancerki wróciły do domów z medalami i wspaniałymi osiągnięciami.

Jagoda Jakubowska, Nadia Koziorowicz, Iga Czyżyk, Hania Czyżyk, Zuzia Ostaszewska, Antonina Ostaszewska, Hania Styranka, Zosia Sobczak, Martyna Senderska oraz Zuzia Ciach wykazały się ogromnym profesjonalizmem oraz talentem. Podopieczne wspaniałych trenerów: Mai Kwiatkowskiej i Macieja Orłowskiego zdobyły medale i osiągnęły wyróżnienia w kilku kategoriach.

Największy sukces – Mistrzostwo świata w kategorii 8-11 lat, zdobyła formacja ZAZA. Dziewczyny dnia 18 października 219r. wystąpiły w programie telewizyjnym „Pytanie na śniadanie”.

Gmina Trzebiatów serdecznie gratuluje młodym tancerkom, rodzicom i trenerom. Wyraża też podziw i dziękuje za tak wielką pasję oraz reprezentowanie regionu i gminy w tanecznym świecie.

Centrum Tańca Top Toys