Koło wędkarskie Amur z Płotów ogłosiło zawody spławikowe, co ożywiło działalność tego gremium, a w okresie ogólnego zastoju z powodu pandemii ma to duże znaczenie. Zarząd Koła PZW nr 38 Amur w Płotach zorganizował dla swoich członków „Towarzyskie Zawody Spławikowe”, Odbyły się one 21 czerwca br., na kanale „Liwia Łuża” w Niechorzu.

Jak powiedzieli członkowie Koła i uczestnicy zawodów – pierwsze koty za płoty i oddali się swojej pasji. Zebrali się nad malowniczym łowiskiem ,,Liwia Łuża” w Niechorzu, aby rozegrać pierwsze w tym sezonie zawody spławikowe. Do startu w zawodach stanęło w sumie 35 miłośników wędkarstwa. Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach: seniorzy i seniorzy 65+. Jak mówią koronawirus chyba próbował pokrzyżować im szyki, bo najpierw pojawiły się błędy techniczne przy losowaniu miejsc i sektorów, następnie rzęsisty deszcz, który w tym dniu według prognoz meteorologicznych miał w ogóle nie padać, a dawał się we znaki przez 3/4 czasu zawodów. Na koniec ryby zrobiły psikusa, a właściwie można powiedzieć brak ryb, ponieważ na 35 startujących zapaleńców, tylko trójce uczestników udało się złowić upragnioną rybkę.

Klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:

  1. Norbert Przedaszek
  2. Sztuba Jan
  3. Więcek Mariusz

Serdecznie gratulujemy!
Przy tej okazji wszyscy obecni dokończyli zbiórkę w ramach akcji #gaszynchalleeng#, a zebrana kwota to 324 złote.

Członkowie Koła wszystkim darczyńcom serdecznie dziękują. Składają też podziękowania członkom Zarządu Koła za pomoc przy organizacji zawodów – Panu Jarosławowi Dąbrowskiemu za przygotowanie pysznych gorących posiłków. Za czynny udział w przygotowaniach dziękują również Pani Katarzynie Zinkiewicz, Państwu Ewie i Janowi Kazubek oraz Emilii i Stanisławowi Bugaj.