Łatwiejszy kontakt z obcokrajowcami dzięki kolejnej partii translatorów. Urządzenia ułatwią codzienną komunikację z obcokrajowcami, szczególnie obywatelami Ukrainy, którzy coraz częściej korzystają ze świadczeń medycznych polskiej ochrony zdrowia. Urząd Marszałkowski w Szczecinie przekazał urządzenia szpitalom.

21 sztuk otrzyma Szpital Wojewódzki w Koszalinie. Z 12 skorzysta Szpital Wojewódzki w Szczecinie – Arkońska i Zdunowo, 11 otrzyma SPZZOZ Medicam w Gryficach, a z 6 skorzysta Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie. Natomiast 5 sztukami będzie dysponował Szpital Zdroje Szczecin, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie i Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Szczecinie. 4 sztuki trafią do Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu, 3 do Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie, a po 1 do WOMP w Koszalinie, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „Leśna Ustroń” w Tucznie, Szpitala Uzdrowiskowego Willa Fortuna w Kołobrzegu oraz Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Stanominie.

Reszta translatorów pozostanie w Urzędzie Marszałkowskim. Służyć będą w komórkach, gdzie kontakt z osobami obcojęzycznymi jest stosunkowo najczęstszy.

Koszt zakupu sprzętu wyniesie ponad 112 tys. zł. Pierwsza pula translatorów została rozdysponowana w czerwcu i lipcu.

TRANSLATORY
Foto: Urząd Marszałkowski
Poprzedni artykułObchody Dnia Sybiraka w Gryficach
Następny artykułZaproszenie na bezpłatne badanie słuchu