Obostrzenia w dobie pandemii koronawirusa dotyczą wszystkich. Szczególnie osób starszych, bowiem to Oni stanowią grupę podwyższonego ryzyka ze względu na mniejszą odporność lub różnego typu choroby.

Nie jest tajemnicą, że właśnie starsze osoby są największą grupą uczestniczącą w obrzędach religijnych, a tym bardziej tych związanych z okresami świątecznymi. Niestety celebrowanie Wielkiego Tygodnia i uczestnictwo w Mszach św. jest mocno utrudnione ze względu na zakaz skupiania się większych grup ludzi, a to z kolei wynika z troski o bezpieczeństwo. Dlatego poprzez różne środki przekazu wierni kościoła katolickiego, niezależnie od wieku, będą mogli uczestniczyć w liturgiach.

Transmisje z Radiem Plus Gryfice

Radio Plus Gryfice przygotowało transmisje całego Triduum Paschalnego oraz uroczystości kościelnych w niedzielę i poniedziałek wielkanocny, a oto one:

Wielka Sobota

  • godziny 9.30; 10.30; 11.30 transmitowane będzie poświęcenie pokarmów
  • o godzinie 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Wielkiej Soboty

Niedziela Zmartwychwstania

  • godzina 6.00 Rezurekcja
  • godzina 10.00 Poświęcenie pokarmów
  • godzina 11.30 Transmisja Mszy Świętej

Poniedziałek Wielkanocny

  • godzina 11.30 Transmisja Mszy Świętej

To przygotowało dla wiernych w postaci transmisji Radio Plus Gryfice 90,7fm

Transmisje w telewizji publicznej

Poza tym telewizja polska TVP 1 w niedzielę wielkanocną przygotowała transmisję Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach o godzinie 7.00.

Natomiast o godzinie 10.55 ta sama telewizja będzie transmitowała Mszę Świętą Zmartwychwstania Pańskiego i błogosławieństwo Urbi et Orbi.

W poniedziałek wielkanocny ta sama telewizja o godzinie 7.00 transmitowała będzie Mszę Św. również z Łagiewnik, a o godzinie 10.55 z Jasnej Góry.

Wierni kościoła katolickiego mogą również słuchać katolickich rozgłośni i oglądać programy w telewizji katolickiej.

Poprzedni artykułKoronawirus: nowe zachorowania w powiecie gryfickim
Następny artykułLokale dla pracowników DPS Gryfice w razie kwarantanny