Od rana gryficki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pracuje pełną parą. Blisko 130 wolontariuszy wyszło na ulice miasta by kwestować w szczytnym celu. Wśród nich są zastępca burmistrza Marzena Domaradzka oraz Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich.

Tegoroczny Finał odbywa się pod hasłem “Wiatr w żagle”, a zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

wośp Gryfice
Wśród gryfickich wolontariuszy WOŚP jest zastępca burmistrza Marzena Domaradzka. Foto Gmina Gryfice

Adam Bodnar tegoroczny Finał świętuje w roli wolontariusza w swoich rodzinnych Gryficach. Swoją przygodę z WOŚP zaczynał podczas pierwszych finałów w latach 90. kwestując wspólnie z przyjaciółmi. Dziś jest częścią sztabu pod kierownictwem Pawła Kamińskiego. “WOŚP to jedna z inicjatyw, dzięki której – działając jako społeczeństwo obywatelskie – możemy wspólnie przyczynić się do lepszej realizacji konstytucyjnego prawa do ochrony zdrowia każdego człowieka.” – mówił.

wośp Gryfice
Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar kwestuje na ulicach Gryfic. Foto: WOŚP Gryfice.

O godz. 10:00 w Gryf Arenie rozegrany został mecz piłki siatkowej juniorek PLAS Gryfice – 18 Szczecin, a po godz. 14:00 Turniej piłki nożnej – Pierwsza piłka ZZPN w kat. ŻAK. Na gryfickiej hali swoje stoisko ma Gryf Tactical Group, który zaprasza do oglądania oporządzenia taktycznego, malowania buziek szminką maskującą czy nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Fitmax zaprasza do korzystania z siłowni za symboliczną “wrzutkę” do puszki i wiosłowania kilometrów dla WOŚP na ergometrze. Zaś na powietrzu przed Gryf Areną można przejechać się na kucyku ze Stajni Viridi Zaleszczyce Hipoterapia i Rekreacja Konna.

W poście poniżej znajdziecie szczegółowy program WOŚP w Gryficach. Zapraszamy.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gryficach! Program