Święta Cecylia jest patronką chórzystów, muzyków, organistów, lutników i zespołów wokalno-instrumentalnych. Dla upamiętnienia święta św. Cecylii, które wypada 22 listopada, w Trzebiatowie organizowana jest Cecyliada.

Trzebiatowska Cecyliada czyli Ogólnopolski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej to konkurs muzyczny dla dzieci i młodzieży, który ma charakter religijny. Uczestnicy konkursu rywalizować będą w dwóch kategoriach – dla solistów i dla zespołów. Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmowane są do 31 października br.

Konkurs podzielony jest  na dwa etapy. Pierwszy etap polega na wyłonieniu najlepszych uczestników spośród nadesłanych nagrań wykonywanych utworów. O tym kto zakwalifikuje się do finału dowiemy się do 7 listopada br. Finaliści wystąpią 25 listopada 2017 r. w Trzebiatowskiej Hali Widowiskowo-Sportowej w Mrzeżynie. Rozpoczęcie odbędzie się o godzinie 10:00.

Trzebiatowska Cecyliada odbyła się po raz pierwszy w 2005 roku. Pomysłodawczynią konkursu była pani Małgorzata Labuhn. Początkowo mały konkurs parafialny przerodził się w festiwal o zasięgu ogólnopolskim, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!

Poprzedni artykułPierwsza połowa października 2017 w powiecie gryfickim
Następny artykuł„Smocze perypetie” w Domu Kultury w Płotach