Za nami jedno z największych wydarzeń biegowych sezonu w naszym regionie. Wczoraj odbyła się Trzebiatowska Dziesiątka. Jak było? Jak przedstawiają się wyniki? Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

W jubileuszowej, 40 edycji biegu na 10 kilometrów udział wzięło 161 osób. Wystartowali o godzinie 16.00 w Mrzeżynie. Pierwsi biegacze na mecie na stadionie w Trzebiatowie pojawili się 34 minuty i 9 sekund później…

Wystartowali! 40 raz…. 😀 czekamy na zawodników! 🤩🏃‍♂️🏃‍♀️

Opublikowany przez Gmina Trzebiatów Sobota, 1 czerwca 2019

A pierwszych biegaczy było…dwóch! Panowie Łukasz Wirkus (rocznik 1988) ze Szczecinka i Piotr Pobłocki (ur.w  1965) z Lęborka uzyskali bowiem dokładnie ten sam czas i tym samym – obaj zajęli pierwsze miejsce w zawodach w kategorii open!

Chwilę później na mecie pokazał się Przemek Szpeciński (ur. w 1995 r.) z Rymania – jego czas to 34 minuty 32 sekundy. Każdy z trzech panów, którzy znaleźli się na podium klasyfikacji ogólnej, zajął dodatkowo pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Wśród pań natomiast najszybsze w 10-kilometrowym biegu były:

  1. Paulina Grzegórzek ze Szczecina
  2. Antonina Wirkus ze Szczecinka
  3. Anna Zielińska z Łobza
Pierwszych 5 kobiet na mecie biegu Trzebiatowska 10.
Pierwszych 5 kobiet na mecie biegu Trzebiatowska 10.

Z pełnymi wynikami można zapoznać się na stronie sport-time.com.pl.

Gratulujemy serdecznie wszystkim zwycięzcom, a także każdemu z uczestników – start w 10-kilometrowym biegu to nie przelewki!

Wyrazy podziwu również dla pana Włodzimierza Głowackiego z Koszalina, który, jako najstarszy uczestnik biegu (rocznik 1938) udowodnił, że aktywnym sportowo można być w każdym wieku.

W tym roku wyjątkowo biegi młodzieżowe nie odbyły się tego samego dnia, co starty dorosłych. Przyjdzie na nie czas 9 czerwca, podczas trwania festynu pod nazwą “Sportowy Dzień Dziecka”.

fot. Gmina Trzebiatów.
fot. Gmina Trzebiatów.