Misją Stowarzyszenia Proobronnego Gryf Tactical Group Gryfice jest przekazywanie i upowszechnianie wiedzy o pierwszej pomocy przedmedycznej i resuscytacji krążeniowo-oddechowej w przestrzeni publicznej. Członkowie stowarzyszenia uczą gryficzan ratować ludzkie życie i zdrowie. Żeby to robić lepiej – potrzebują własnego specjalistycznego sprzętu. Tym razem to my możemy im pomóc!

Członkowie stowarzyszenia dzielą się swoją wiedzą z zakresu ratownictwa i militariów, organizują ciekawe i pożyteczne spotkania zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W dodatku robią to całkiem bezinteresownie – organizacja działa oddolnie, utrzymuje się ze składek. W związku z tym stowarzyszenie nie jest w stanie pozwolić sobie na zakup potrzebnego sprzętu i wyposażenia. Do tej pory działało na sprzęcie wypożyczanym z różnych źródeł. I tu właśnie zaczyna się nasza rola.

gryf tactical group gryfice, pierwsza pomoc gryfice, nauka pierwszej pomocy gryfice, gryficki dzień pierwszej pomocy
Stowarzyszenie Proobronne Gryf Tactical Group marzy o posiadaniu własnego sprzętu szkoleniowego potrzebnego do nauki pierwszej pomocy. Pomóżmy im spełnić to marzenie!

Jak można pomóc?

Stowarzyszenie zbiera obecnie środki na zakup specjalistycznego fantoma szkoleniowego. Fantom taki posiada wskaźniki świetlne, które informują uczącego się pierwszej pomocy o tym, ja mu idzie, czy przepływ krwi z serca do mózgu oraz z serca do naczyń obwodowych wrócił do normy, a także czy mózg jest zaopatrzony w tlen. Dzięki takiemu fantomowi uczeń ma szansę poczuć wiernie odwzorowaną sylwetkę człowieka.

Zakup takiego sprzętu umożliwiłby przeprowadzenie szkolenia z prawdziwego zdarzenia. Dałby też członkom Gryf Tactical Group możliwość spełnienia marzenia o zorganizowaniu “Gryfickiego Dnia Pierwszej Pomocy w Przestrzeni Publicznej”.

Wesprzeć stowarzyszenie można wpłacając dowolną kwotę na zrzutkę prowadzoną na stronie: 

https://zrzutka.pl/hng7tk

Można też przekazać wsparcie przekazując darowizny bezpośrednio na rachunek bankowy stowarzyszenia nr: 77 1600 1462 1838 0634 0000 0001

Zatem do dzieła! Pomóżmy Stowarzyszeniu Gryf Tactical Group uczyć nas pomagać! Któregoś dnia może przecie od tego zależeć życie i zdrowie każdego z nas…