Misją Stowarzyszenia Proobronnego Gryf Tactical Group Gryfice jest przekazywanie i upowszechnianie wiedzy o pierwszej pomocy przedmedycznej i resuscytacji krążeniowo-oddechowej w przestrzeni publicznej. Członkowie Stowarzyszenia uczą gryficzan ratować ludzkie życie i zdrowie. Na tym jednak nie poprzestają i pragną rozwijać się i działać w większym zakresie. A my możemy im w tym pomóc!

Akcja poszukiwawczo-ratownicza to walka z nieubłaganie upływającym czasem, wielokrotnie toczona w trudnym, przygodnym terenie. W myśl tego by w pełni realizować swój potencjał, Stowarzyszenie chce rozszerzyć zakres swoich działań do zdolności akcji poszukiwawczo-ratowniczych łącząc ku nim m.im doświadczenie z zakresu TCCC (medycyny pola walki), ratownictwa wodnego czy kwalifikowanej pierwszej pomocy.

gryf tactical group
Gryf Tactical Group Gryfice. Foto: GTG

Jak ukazują statystyki, co roku na terenie całej Polski notuje się około 20 tyś zaginięć ludzi, liczba ta niestety niepokojąco wzrasta. Im szybciej zostają podjęte czynności poszukiwawczo-ratownicze, tym większe są szanse na odnalezienie żywej osoby.

gryf tactical group
Stowarzyszenie pomagało w czasie pandemii koronawirusa.

Członkowie GTG Gryfice to ochotnicy, gotowi do rezygnacji z własnych planów by o każdej porze dnia i nocy ruszyć na akcję. To pasjonaci, którzy swą pasją i doświadczeniem dzielą się bezinteresownie. Udowadniali nam to już nieraz o czym pisaliśmy tu i tam. A to tylko kilka przykładów działalności stowarzyszenia.

gryf tactical group
Stowarzyszenie pomagało w czasie pandemii koronawirusa.

Aby móc nieść pomoc i skutecznie prowadzić działania poszukiwawcze Stowarzyszenie musi być wyposażone w podstawowy sprzęt, który pozwoli na konkretne i szybkie działanie, niestety wszystko blokuje finansowa granica. Bez naszej pomocy jest ona nie do przejścia, gdyż Gryf Tactical Group to organizacja non-profit, która utrzymuje się wyłącznie ze składek i darowizn.

gryf tactical group w gryf arenie
Ferie zimowe z Gryf Tactical Group w Gryf Arenie. Foto: GA PCSRiP w Gryficach.

Dzięki wsparciu będą mogli nie tylko prowadzić działania zabezpieczeniowe i profilaktyczne, ale także w każdym momencie ruszyć w pełnej gotowości do zadań poszukiwawczych i ratowniczych jako SGPR – Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza!

Wspierać Gryf Tactical Group Gryfice można tutajzrzutka.pl Tam też znajdziecie listę sprzętu, który Stowarzyszenie chciałoby zakupić.

Podziękowania DPS Gryfice za niesioną im pomoc

Źródło: GTG Gryfice