„EuroWeek – Szkoła Liderów” to nazwa obozu szkoleniowego, w którym po raz pierwszy wzięli udział uczniowie Prywatnej Językowej Szkoły Podstawowej w Gryficach. Obóz trwał od 1 do 5 października, a uczestniczyło w nim 30 uczniów z klas IV- VII wraz z opiekunami: Kamilą Chabros, Moniką Kociuba, Izabelą Wiznerowicz. Obóz był zorganizowany na Ziemi Kłodzkiej w malowniczej, górskiej miejscowości Wójtowice w woj. Dolnośląskim.

EUROWEEK to program, który został zapoczątkowany na Ziemi Kłodzkiej już w 1994 roku przez grupę studentów zainteresowanych integracją europejską, demokracją, działaniami społeczno-kulturowymi i rozwojem społeczności lokalnych.

Uczniowie PJSP rozpoczęli przygodę z Euroweek wraz z innymi uczniami ze Społecznej Szkoły Podstawowej z Warszawy. Zajęcia prowadzone przez zagranicznych wolontariuszy z różnych zakątków świata odbywały się wyłącznie w języku angielskim.

Uczniowie podczas zajęć wykazywali się wielkim zainteresowaniem i komunikatywnością. Chętnie brali udział w pracach grupowych czy zabawach. Nie mieli też jakiegokolwiek problemu z prowadzeniem indywidualnych rozmów z wolontariuszami. Starsi uczniowie mieli okazje wykazać się bardzo dobra znajomością języka angielskiego, poprzez uczestniczenie w Debacie Oxfordzkiej.

Wszystkie zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych oraz praktycznych ćwiczeń. Zabawa była jedną z najważniejszych części obozu. Podczas obozu wolontariusze z najdalszych zakątków świata przybliżali kraje, z których pochodzą (tj. Uganda, Etiopia, Turcja, Armenia, Urugwaj, Kolumbia, Filipiny, Wietnam). Byli bardzo otwarci, uśmiechnięci i chętni do pracy z dziećmi i młodzieżą, która jak sami mówili, sprawiała im wiele radości. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wsłuchiwali się w historię i kulturę krajów, z których pochodzili wolontariusze.

Jedną z głównych atrakcji obozu była zorganizowana wycieczka do Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka, w której zwiedzano Muzeum Filumenistyczne oraz Basztę Wodną.

Ostatniego dnia obozu każdy z uczestników otrzymał imienny certyfikat. Obóz z całą pewnością zapewnił wszystkim wiele wrażeń i niezapomnianych chwil. Wszyscy szczęśliwie wrócili do domu i zapowiedzieli, że w przyszłym roku z chęcią wrócą na Ziemie Kłodzką, by móc znów przeżyć niezapomniany EUROWEEK.

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here