W poniedziałek 10 stycznia w Pałacu nad Młynówką odbyła się bardzo miła uroczystość podsumowująca działalność i projekty zrealizowane przez Krajowe Stowarzyszenie „Aramis” Trzebiatów w 2021 r.

Na uroczystość zaproszeni zostali burmistrz Trzebiatowa Józef Domański, Magdalena Walczak – pracownik Referatu Spraw Społecznych i Oświaty Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie, która na co dzień dba o stowarzyszenia działające na terenie Gminy Trzebiatów, specjaliści prowadzący zajęcia w ramach niżej wymienionych projektów, członkowie stowarzyszenia „Aramis” oraz przyjaciele grupy. Na początku spotkania odbyła się premiera filmu ukazującego całoroczną działalność grupy, który zrealizował Marek Łęski – specjalista oraz bliski przyjaciel trzebiatowskiego stowarzyszenia „Aramis”. Po premierze nastąpił pokaz, a także opis strojów Zespołu Folklorystycznego „ARAMIS” oraz wzajemne podziękowania i gratulacje. Na zakończenie spotkania, na uczestników czekał słodki poczęstunek.

– 31 grudnia 2021 r. zakończył się projekt pt: Na Ludowo w Powiecie Gryfickim. Głównym celem projektu było założenie zespołu ludowego wielopokoleniowego. Ten rok był obfity w pracę, która okazała się sukcesem. Ale ten sukces ma wielu ojców, którym pragniemy z całego serca podziękować. Ludzie ci bezinteresownie poświęcali swój czas, swoje pasje i serca. To dzięki nim wszystko się dokonało. Ogromna część zespołu to dzieci i ich rodzice – promyki powodujące radość w naszym kręgu. Wspierali nas jak tylko mogli, a także czynnie uczestniczyli w projektach – stali się częścią zespołu. Ogromny udział w tej inicjatywie mieli również seniorzy i specjaliści Stowarzyszenia. Służyli pomocą – pracą wolontariacką, szyli, zbierali dary od społeczeństwa, wiedząc, że aby stworzyć coś pięknego liczy się każdy gest. Muzycy, którzy dołączyli do nas, często pokonywali kilometry by służyć nam pomocą i wzmacniać nasze umiejętności. Dziś staliśmy się wszyscy Trzebiatowskim Zespołem Folklorystycznym dzięki staraniom pani Jolanty Mularczyk – prezes Stowarzyszenia „ARAMIS”. Dziękujemy wszystkim, którzy z nami są. Do zobaczenia w nowych projektach na rok 2022. – tak wydarzenie opisali członkowie stowarzyszenia.

Zadania zrealizowane w 2021r.:

  1. Zadanie publiczne pod tytułem: „Misja dla Seniora” współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.
  2. Zadanie publiczne pod tytułem: „Na ludowo w Powiecie Gryfickim” współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Powiatu Gryfickiego.
  3. Zadanie publiczne pod tytułem: „Szyjemy, tańczymy i ludowo zabawimy” współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Trzebiatów.
  4. Zadanie publiczne pod tytułem: „Perspektywa dla Seniora” współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Trzebiatów.
Poprzedni artykułZ wizytą w Fundacji WOŚP
Następny artykułCzy to cię tłumaczy? Działania policjantów ruchu drogowego z Gryfic