Od 19 do 30 sierpnia br. Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach zaprasza dzieci i młodzież do udziału w akcji pt. “Wakacje w bibliotece”.

Jest to kontynuacja wielu podobnych przedsięwzięć organizowanych przez Bibliotekę w poprzednich latach. Wspólnym mianownikiem jest naturalnie dziecko, które jest również najważniejszym elementem projektu. To im poprzez zabawę, w której wykorzystujemy nowoczesne narzędzia edukacyjne, przekazujemy wiedzę, którą czerpiemy z książek. Zaś ciekawostki turystyczne nie zawsze te oczywiste i powszechnie znane stanowią wisienkę na edukacyjnym torcie.

Pomysł, który zainicjowaliśmy przed rokiem, okazał się ciekawy i intrygujący co często w rozmowach wielokrotnie podkreślali rodzice. U podstawy jest książka jako źródło wiedzy. To do niej dobudowujemy resztę scenariusza, który realizujemy w czasie zajęć. A że powszechnie wiadomo, iż dobre pomysły należy pielęgnować, idąc tym tropem, postanowiliśmy zaprezentować naszym młodym przyjaciołom, najciekawsze miejsca w Polsce, których jak się okazuje nawet w najbliższej okolicy, nie brakuje. Polska, która jest najbliższa naszym sercom wciąż jest słabiej znana niż chociażby najpopularniejsze kierunki turystyczne tak szalenie popularne jak Italia, Bałkany czy Hiszpania. Wybór, którego dokonaliśmy, był więc przemyślany i naturalny. Wierzymy, że nasze zajęcia zainteresują dzieciaki wzbudzając młodzieńczą nutkę ciekawości.

Co trzeba zrobić, by uczestniczyć w zajęciach?

To proste. Wystarczy mieć 6 lat lub więcej oraz wykazać zainteresowanie zajęciami. Następnie wypełnić ankietę, która będzie dostępna już wkrótce w „Dziale dziecięcym”.

Wakacje w bibliotece Gryfice
“Wakacje w bibliotece” z Miejską Biblioteką Publiczną w Gryficach