11 listopada obchodzimy narodowe święto odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to jedno z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju. W Gminie Rewal w tym roku obchody święta niepodległości potrwają trzy dni.

Weekend Niepodległości rozpocznie się w sobotę 9 listopada w Pobierowie. O godz. 10:00 na stadionie przy ul. Moniuszki wystartuje impreza sportowa “Sport dla Niepodległości”. Uczestnicy zawodów rywalizować będą w trzech dyscyplinach: nordic walking na 5 km, bieg na 5 km i bieg dla dzieci na stadionie. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

W niedzielę 10 listopada msza św. o godz. 11:00 w kościele w Rewalu rozpocznie część oficjalną obchodów Święta Niepodległości. Po jej zakończeniu wystąpi chór Amber Singers, który zaprezentuje się w repertuarze pieśni patriotycznych. Po koncercie wszyscy chętni w uroczystym pochodzie przemaszerują na dworzec kolejowy w Rewalu na Piknik Niepodległościowy.

Główną atrakcją pikniku będzie inscenizacja historycznego przyjazdu Józefa Piłsudskiego do Warszawy, który miał miejsce 10 listopada 1918 r. Przedstawienie zostanie odegrane przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej “Nałęcz”, działające przy Klubie Wojskowym VII Brygady Obrony Wybrzeża w Trzebiatowie. Podczas pikniku będzie można wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne, skosztować zupy dyniowej oraz smakołyków, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Początek o godz. 13:00.

11 listopada o godzinie 12:00, na plaży przy pirsie w Niechorzu odbędzie się Inauguracja Sezonu Morsowego w Gminie Rewal. Atrakcja idealna dla wszystkich amatorów zimnych, bałtyckich kąpieli, a także dla tych, którzy chcą popatrzeć, podziwiać i pozazdrościć.

Tego samego dnia na placu przy OSP w Pobierowie o godz. 14:00 rozpocznie się XIV Lekcja Śpiewania Pieśni Patriotycznych.

Serdecznie zapraszamy

weekend niepodległości w Gminie Rewal