W piątek 16 kwietnia 2021r. Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki st. bryg. Jarosław Tomczyk wraz z zastępcą bryg. Grzegorzem Słotą wizytowali budowę nowych obiektów KP PSP Gryfice. Nowa siedziba KP PSP Gryfice zostanie oddana do użytku w najbliższych miesiącach.

W 2018 roku podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach, szef MSWiA zwrócił do zgromadzonych strażaków mówiąc:

W ramach Programu formacje podległe MSWiA otrzymają w latach 2017-2020 łącznie niemal 9,2 mld złotych. Pieniądze te są wykorzystywane na  rozbudowę i modernizację infrastruktury, podwyżki wynagrodzeń oraz zakupy nowoczesnego sprzętu. Chcę Was zapewnić, że Program Modernizacji to nie jest ostanie słowo, które powiedzieliśmy. Będziemy szukać dodatkowych środków”.

Jak wówczas twierdziło ministerstwo dotychczas wykorzystywane przez strażaków budynki są przestarzałe, nieergonomiczne i nie spełniają ich potrzeb. Dzięki środkom z rezerwy celowej i „Programu Modernizacji Służb Mundurowych” możliwe stało się zrealizowanie planów przygotowanych jeszcze w roku 2008.

Szacunkowy koszt całkowity inwestycji wynosi 12 mln 851 tys. zł. Do roku 2020 powstanie kompleks o powierzchni użytkowej ponad 1 300 m2. W jego skład wejdą obiekty dla jednostki ratowniczo-gaśniczej, pomieszczenia gospodarcze, część przeznaczona dla powiatowych struktur zarządzania kryzysowego oraz wspinalnia i bieżnia przeznaczone do szkolenia strażaków. W roku 2018 komenda otrzymała 2 mln zł na kontynuację projektu i realizuje etap, który zakłada budowę siedziby oraz jednostki ratowniczo – gaśniczej. Ponadto na realizację inwestycji w ramach Programu Modernizacji zostały przesunięte dodatkowe środki w wysokości 2 mln 700 tys. zł” – czytamy na stronach MSWiA.

Realizacja inwestycji dla PSP w Gryficach trwa. W piątek 16 kwietnia 2021r. Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki st. bryg. Jarosław Tomczyk wraz z zastępcą bryg. Grzegorzem Słotą wizytowali budowę nowych obiektów KP PSP Gryfice. Prawdopodobnie komenda zostanie oddana do użytku w najbliższych miesiącach.

WIZYTOWALI BUDOWĘ
16 kwietnia Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki st. bryg. Jarosław Tomczyk wraz z zastępcą wizytowali budowę nowych obiektów KP PSP Gryfice.