Kolejny sukces płotowskiego strzelca – mistrzostwo Europy w strzelaniu długodystansowym. O strzeleckich sukcesach Wojtka Reja mieszkającego w gminie Płoty pisano już nieraz. Do tej pory były to głównie zwycięstwa w zawodach krajowych i zagranicznych w strzelaniu z broni krótkiej.

Tym razem sukces w nowej kategorii – strzelaniu długodystansowym. Zawody pod nazwą Long Range European Championships Drawsko Pomorskie 2020 odbyły się w dniach 4 – 6 września.

Podobnie jak w latach ubiegłych zawody odbyły się na strzelnicy Studnica na poligonie drawskim. Obiekt był bardzo dobrze przygotowany na przyjęcie dużej ilości strzelców. Poza strzelcami z Polski udział wzięli reprezentanci z Niemiec, Czech, Litwy, Holandii, Luksemburga, Finlandii i Francji. W związku obostrzeniami związanymi z panująca pandemią, ilość uczestników ograniczona była do 250 osób, co przełożyło się na ponad 460 osobostartów.

Kolejna edycja międzynarodowych zawodów na poligonie Drawskim uzyskała rangę Długodystansowych Mistrzostw Europy.

Wojciech Rej został Mistrzem Europy w kategorii – karabin open – dwubój 100m (99pkt) i 300m (96pkt).

WOJCIECH REJ PŁOTY
Wojciech Rej został Mistrzem Europy w kategorii – karabin open. Foto: Gmina Płoty

Łatwo nie było – pogoda grała pierwsze skrzypce przez większość czasu odbywających się na drawskim poligonie mistrzostw padał ulewny deszcz.

Wojtek Rej wystartował także w kategorii SNAJPER na dystansach 300, 600 i 800 m. Strzelanie z „długiej broni” to nowe doświadczenia naszego strzelca i ten start miał być etapem zdobywania doświadczeń. Nowa broń nowe, dłuższe dystanse i najliczniej obsadzona kategoria, 100 zawodników.

„Mój plan zakładał ulokowanie się w pierwszej 30 zawodników, plan się powiódł byłem 19. Traktuję to jako osobisty sukces. Pokonałem kliku utytułowanych zawodników w tej kategorii. Zdobyłem: 93 pkt na 300m, 83 na 600m, 78 na 800m” – mówi Wojciech Rej.

Źródło: Gmina Płoty

Poprzedni artykułGrzybobranie Seniorów w Pogorzelicy. Pozytywna energia, morze i dobra zabawa