W sobotę 22 października 2022 roku w Myśliborzu odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Ligi Obrony Kraju w strzelaniu z broni pneumatycznej, w których wzięła udział drużyna reprezentująca Gryficką Organizację Powiatową LOK, składająca się z zawodników reprezentujących Szkolne Koło Strzeleckie LOK TOM Gryfice oraz Szkolne Koło Strzeleckie LOK HERBERT Trzebiatów.

Zawody rozgrywane były w dwóch konkurencjach, pistolet pneumatyczny oraz karabin pneumatyczny z podziałem na dwie kategorie wiekowe tj. młodzież szkolna do lat 16 oraz 17 – 20 lat.

W poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na konkurencje nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

Kategoria wiekowa do lat 16

• karabin pneumatyczny – Magdalena SĘK – SKS LOK Herbert Trzebiatów – II miejsce,
  • pistolet pneumatyczny – Oliwier HAMADYK – SKS LOK TOM Gryfice – III miejsce,

Kategoria wiekowa 17 – 20 lat:

• karabin pneumatyczny – Gracjan WITULSKI – SKS LOK Herbert Trzebiatów – II miejsce,
  • pistolet pneumatyczny – Michał JABŁOŃSKI – SKS LOK TOM Gryfice – I miejsce.

Ponadto, w klasyfikacji drużynowej zespół reprezentujący Gryficką Organizację Powiatową LOK zajął I miejsce. Wszyscy zawodnicy oraz zespoły, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymali puchary, medale i dyplomy, a zwycięzcy nagrody indywidualne.

Źródło: KŻR LOK Gryfice