Gmina Rewal doczekała się i dwa nowe wozy pożarnicze dla OSP Niechorze i OSP Pobierowo są już na miejscu. Strażacy ochotnicy z odebrali je z fabryki w Bielsku-Białej.

Wartość obu pojazdów to kwota 2.170.000 złotych, z czego 1.350.000 złotych to środki pozyskane z zewnątrz, 700.000 złotych to udział Gminy Rewal, a pozostała część to środki własne OSP.

Razem, oba wozy pomieszczą 11000 litrów wody.

Już 12 grudnia br., będzie można je zobaczyć w Konwoju Pomocników Św. Mikołaja.

Wójt Gminy Rewal Konstanty Tomasz Oświęcimski, dokładnie wyjaśnia skąd wzięły się fundusze na zakup wozu dla strażaków z Niechorza.

Środki finansowe na zakup samochodu dla OSP Niechorze pochodzą z dotacji 800 tysięcy z MSWiA za Bitwę o Wozy w I turze wyborów prezydenckich, a więc są środkami zewnętrznymi, samorząd Gminy Rewal zakup wsparł dotacją 200 tysięcy złotych, a ochotnicy z OSP Niechorze ze swoich środków dołożyli kwotę 70 tysięcy złotych. Tak wygląda montaż finansowy zakupu samochodu pożarniczego dla OSP Niechorze” – powiedział wójt.

Gmina Rewal wygrała w województwie zachodniopomorskim „bitwę frekwencyjną” w pierwszej turze wyborów prezydenckich 28 czerwca 2020. Frekwencja 85.56% była również najwyższym wynikiem w Polsce! Z tego tytułu Gmina otrzymała z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji promesę na sfinansowanie zakupy średniego wozu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Niechorze, w wysokości 800 tys. złotych.