Dr hab. Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich jest rodowitym Gryficzaninem. Być może to jedna z przyczyn tego, że na spotkanie z nim przybyła dość liczna grupa mieszkańców naszego powiatu. Adama Bodnara gościł gryficki wydział Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Pełna sala świadczyła o tym, że mieszkańcy Gryfic i okolic żywo interesują się bieżącymi problemami współczesnej Polski. Wśród przybyłych na spotkanie byli przedstawiciele samorządów, sądownictwa, służby zdrowia i władz uczelni.

Adam Bodnar w ZPSB
Spotkanie z Adamem Bodnarem – Rzecznikiem Praw Obywatelskich w ZPSB w Gryficach. Foto: ZPSB Gryfice

Adam Bodnar w sposób bardzo ciekawy i przystępny mówił o problemach klimatycznych, nowych technologiach i demografii. Kolejny temat jaki był poruszony, dotyczył kryzysu praworządności w naszym kraju. RPO dzielił się swoimi odczuciami i sugestiami rozwiązywania problemów. Odpowiadał też na zadawane przez obecnych pytania. Dotyczyły one edukacji, ochrony środowiska oraz bardzo spornej ustawy zwanej „kagańcową”. Adam Bodnar podkreślił również, że wszyscy obywatele, niezależnie od przynależności partyjnej, czy sympatii politycznych, mają swoje prawa. Prawa gwarantowane i niezbywalne.

Spotkanie miało miejsce w poniedziałek 13 stycznia br.

Adam Bodnar w ZPSB
Spotkanie z Adamem Bodnarem – Rzecznikiem Praw Obywatelskich w ZPSB w Gryficach. Foto: ZPSB Gryfice
Poprzedni artykułZaproszenie do „Miejskiej” na monodram Wojciecha Pszoniaka
Następny artykułLeczenie komorą hiperbaryczną w gryfickim szpitalu