Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego przypadającego na dzień 21 Listopada Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł wraz z Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryficach Iwoną Małek, spotkali się z wyróżnionymi pracownikami, aby wręczyć na ich ręce listy gratulacyjne i nagrody.

Nie wybrzmiały jeszcze echa święta pracownika socjalnego. Wczoraj (środa 25 listopada br.) podziękowano pracownikom Gminy Gryfice za profesjonalizm, zaangażowanie i poświęcenie z jakim wykonują swoje obowiązki, życząc zdrowia, uśmiechu i wszelkiej pomyślności.

Wśród wyróżnionych byli: Chaś Ewa, Milczarek Beata, Pograniczna Sabina, Rbacka Halina, Katowicz Krystyna, Kwiatkowska Ewa, Kwaśniewska Renata, Gromadzka Ewa, Zawadzka Anna, Badtke Izabela, Hoderna Krystyna, Kisztelińska Agnieszka.

Pandemia koronawirusa obecnie zmieniła nie tylko kształt i jakość relacji między ludźmi, ale również charakter i sposób wykonywania obowiązków służbowych przez pracowników pomocy społecznej.

Odpowiedzialność za jakość życia ludzkiego stała się jeszcze bardziej skomplikowana w codziennej relacji. Trudno jest pomagać i pozostać w dystansie z osobą szczególnie doświadczoną przez los lub stan zdrowia. Tym bardziej należą się Im wyrazy uznania.