Tak było i wygląda na to, że tak pozostanie. Jak przewidywano Gmina Rewal miała najwyższą frekwencję w I turze tegorocznych wyborów prezydenta RP. Była ona wyjątkowo wysoka wyniosła 85,56%. Wiemy już, że wójt gminy Konstanty Tomasz Oświęcimski odebrał promesę na zakup wozu strażackiego.

W poszczególnych komisjach frekwencja kształtowała się następująco: Pobierowo – 86,22%, Rewal – 84,39%, Niechorze – 85,90% Oczywiście spora w tym zasługa turystów, którzy nawet podczas wakacyjnego wypoczynku nie zapomnieli o obywatelskim obowiązku.

“Bitwa o wozy”

W piątek, 3 lipca br. o godz. 12:00 w siedzibie MSWiA odbyło się rozstrzygnięcie akcji „Bitwa o wozy”. Promesy na zakup nowych wozów strażackich wręczył minister Mariusz Kamiński.

Oczywiście wśród 16 nagrodzonych samorządów znalazła się Gmina Rewal, która uzyskała najwyższą frekwencję, nie tylko w woj. zachodniopomorskim ale i całej Polsce.

Wójt gminy Konstanty T. Oświęcimski wraz z przedstawicielami OSP Niechorze i OSP Pobierowo, odebrali promesę na sfinansowanie średniego wozu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

promesa rewal
Rozstrzygnięcie akcji „Bitwa o wozy” w siedzibie MSWiA.

Wszystkim mieszkańcom i przebywającym u nas turystom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w I turze wyborów. Dzięki temu nabytkowi, zadbamy bezpieczeństwo nas wszystkich – mówią przedstawiciele gminy

promesa rewal
Rozstrzygnięcie akcji „Bitwa o wozy” w siedzibie MSWiA.

Druga tura wyborów i druga “Bitwa o wozy”

12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Wszyscy, którzy będą chcieli zagłosować w tym dniu, mogą to zrobić w miejscu, w którym aktualnie będą przebywać. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest pobranie zaświadczenia o prawie do głosowania w gminie, w której wyborca został ujęty w spisie wyborców. Dokument pozwala na pójście do urny w dowolnym lokalu w Polsce. Wyborcy mają czas na pobranie zaświadczenia do 10 lipca. Wydawanie zaświadczeń o prawie do głosowania odbywa się w godzinach pracy każdego urzędu. Co ważne, na otrzymanie zaświadczenia nie trzeba czekać. W urzędzie wydawane jest ono od ręki!

Warto dodać, że bitwa o wozy też ma swoją drogą odsłonę. Ponownie warto powalczyć o frekwencję, a tym razem do odebrania będzie, aż 49 wozów strażackich w gminach do 20 tysięcy mieszkańców, na terenach byłych 49 województw.

promesa rewal
Rozstrzygnięcie akcji „Bitwa o wozy” w siedzibie MSWiA.
Poprzedni artykułEkologiczna pompa ciepła i chłodu w SPZZOZ w Gryficach MEDICAM
Następny artykułMural w Trzebiatowie wygrywa z pandemią!