Mimo zmiany przepisów ruchu drogowego, znacznego wzrostu grzywien wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców i osób bez wyobraźni. W miniony weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwa prawa jazdy za prędkość, a każdy z kierowców będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 1500 i 2000 złotych.

W weekend policjanci ruchu drogowego pełniąc służbę na drogach powiatu gryfickiego, zatrzymali prawo jazdy kierującym pojazdami skoda i audi.

W piątkowe popołudnie kierowca skody pędził przez teren zabudowany z prędkością 107 km/h przekraczając dopuszczalną prędkość o 57 km/h. Za popełnione wykroczenie 59-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi.

W drugim przypadku w miejscowości Sowno kierująca samochodem marki audi przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h o 61 km/h jadąc z prędkością 131 km/h. 37-latka również została ukarana mandatem karnym w wysokości 2000 zł i 10 punktami karnymi.

W obu przypadkach mundurowi zatrzymali kierującym prawa jazdy na trzy miesiące, a przyczyna jazdy z nadmierną prędkością tłumaczona była w standardowy sposób tj. pośpiechem do pracy lub zwyczajnym rozkojarzeniem.

Policja ostrzega i apeluje o rozwagę, prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn tragedii na drogach.

Poprzedni artykułTymczasowy areszt dla nietrzeźwego kierowcy
Następny artykułPociąg Europejski, czyli ósma hybryda dla Pomorza Zachodniego, już na trasie