W minioną sobotę 29 maja br., Bartosz Arłukowicz oraz Artur Łącki spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu. Najpierw odwiedzili Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Waniorowie, a następnie Gryfice. Panowie spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami miasta na Placu Zwycięstwa.

My skorzystaliśmy z okazji i chwilę porozmawialiśmy z Bartkiem Arłukowiczem i Arturem Łąckim. Europosła zapytaliśmy o fundusze europejskie, a posła na Sejm RP o Platformę Obywatelską.

Redakcja: Proszę powiedzieć, jak wygląda na dziś sytuacja z funduszami unijnymi na tle istniejącej praworządności w Polsce?

Bartosz Arłukowicz: W Parlamencie Europejskim współpracujemy ze wszystkimi państwami członkowskimi i wszystkie te państwa podjęły decyzję wspólną, że przeznaczamy 750 mld euro po to, żeby odbudować po tym strasznym czasie pandemii nasze zdrowie, nasze gospodarki, nasze firmy, żeby pomóc ludziom, którzy stracili pracę, których życie bardzo się zmieniło przez wirusa. Ja mam taką nadzieję, że polski rząd postanowił pomóc wszystkim tym, którym ta pomoc jest potrzebna, a nie tylko tym, którym będzie to pasowało politycznie. Wyrażam taką nadzieję i pilnie będę to obserwował. Będziemy to również bardzo pilnie kontrolowali ze strony UE czy te pieniądze będą wydawane we właściwy sposób.

To był czas szczególnie trudny. Półtora roku miliony ludzi zamkniętych w domach, upadające firmy, ludzie, którzy stracili pracę, 72 tysiące ludzi zmarło, dlatego ten czas jest naprawdę nadzwyczajny. Ja dzisiaj bardzo się cieszę, że pierwszym miejscem, gdzie możemy przyjechać i spotkać się z dziećmi są Gryfice i Powiat Gryficki. Tak naprawdę po roku niewidzenia się z ludźmi przyjechaliśmy z posłem Łąckim do Domu dla Dzieci, do ośrodka w Waniorowie, ale też na rynku spotkaliśmy się z dziećmi i mieszkańcami. To jest radość, kiedy po roku spotkań online można na żywo zobaczyć uśmiechnięte twarze mimo tego trudnego czasu. Cieszę się z tego, że jesteśmy razem.

Redakcja: Panie pośle czy ma Pan coś ciepłego do powiedzenia o Platformie Obywatelskiej, bo ostatnio słyszymy tylko – 13%, nie ma na to naszej zgody, zacięte windy, pomylony przycisk. A może coś milszego?

Artur Łącki: Platforma Obywatelska to jeden z najlepszych projektów politycznych, jaki w tym kraju powstał. To jest projekt, który na pewno zostanie i my w nim będziemy, bo to jest projekt stworzony dla ludzi i z ludźmi. My nie wychowujemy żadnych Obajtków, żadnych oligarchów my jesteśmy z ludźmi i dla nich pracujemy. Mówi się teraz 13%, a ja znam inne sondaże. Tylko my nie patrzymy na sondaże. Dlatego jesteśmy dzisiaj z Bartkiem w Gryficach, za chwilę jedziemy do Kamienia Pomorskiego, a w przyszłym tygodniu zjedziemy całe województwo zachodniopomorskie, bo chcemy tu być, chcemy być z ludźmi i słuchać, co mówią.

Najpierw byliśmy w Waniorowie, teraz jesteśmy w Domu dla Dzieci i kiedy tu jechaliśmy byliśmy przekonani, że spotkamy smutne dzieci, bo one przeżyły swoje wielkie tragedie. Ale jak balsam na serce wylał nam się widok uśmiechniętych twarzy dzieci, które mimo ciężkich przeżyć potrafią się bawić, uśmiechają się i to jest wielka rzecz, a my będziemy zawsze ich wspierać.

Bartek Arłukowicz dodał jeszcze:

Ja też nie widziałem takiego obrazka, żeby Jarosław Kaczyński wyszedł do ludzi na ulicę, żeby rozmawiał ze zwykłymi przechodniami, z ludźmi spotkanymi przypadkowo. Nie widziałem żeby rozmawiał z ludźmi, którzy są daleko od polityki. Ta ekipa jest otaczana kordonem partyjno – politycznym i kordonami policji. A prawdziwe życie jest tu wśród ludzi, którzy mają swoje codzienne problemy, którzy stracili bliskich, pracę i to z nimi dzisiaj trzeba zacząć od nowa odbudowywać to, co wirus zniszczył przez ten ostatni okres. I do tego zachęcamy polityków wszystkich opcji”.

Arłukowicz i Łącki
Z okazji Dnia Dziecka najmłodszych mieszkańców Powiatu Gryfickiego odwiedzili Bartosz Arłukowicz – poseł Parlamentu Europejskiego oraz Artur Łącki – poseł na Sejm RP.
Poprzedni artykułPosłowie odwiedzili dzieci z powiatu gryfickiego
Następny artykułMarsz ulicami miasta krzykiem sprzeciwu wobec przemocy