Dziś obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, jedno z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju. Aby uczcić ten ważny dzień, licznie zgromadzeni gryficzanie oraz mieszkańcy powiatu gryfickiego stanęli na linii startu X Gryfickiego Biegu Niepodległości. Na starcie pojawili się także przedstawiciele władz lokalnych wiceburmistrz Gryfic Marzena Domaradzka i Radny Powiatu Gryfickiego Łukasz Czyrny.

Bieg zorganizowany został w dwóch kategoriach: bieg dla dzieci do lat 6 (około 300 m) i otwarty bieg rodzinny (ok. 2 km). Jako pierwsze o godz. 12:30 pobiegły maluchy. Dzieci pokonały trasę wokół stawku w Parku Miejskim w Gryficach. Na wszystkich biegaczy czekały pamiątkowe medale i dyplomy.

X Gryficki Bieg Niepodległości
Start biegu dla dzieci do lat 6.

Zaraz po biegu dla najmłodszych wystartowali pozostali. Trasa otwartego biegu rodzinnego rozpoczynała się i kończyła na mostku w Parku Miejskim. Na trasie biegacze musieli minąć punkt kontrolny, w którym każdy otrzymywał pamiątkową opaskę. Po zakończonym biegu każdy z uczestników otrzymywał dyplom, a pierwsze osoby pamiątkowe medale.

Poniżej krótka filmowa relacja.

Na starcie X Gryfickiego Biegu Niepodległości nie zabrakło ani tych dużych ani tych małych, w dniu dzisiejszym nie zwycięstwo się liczyło. Każdy z uczestników biegu otrzymywał pamiątkowy medal oraz dyplom. Najlepsi w swoich kategoriach – puchary. Odbyło się również losowanie nagród dla biegaczy. Wszyscy uczestnicy mogli rozgrzać się jedząc pyszny żur.

X Gryficki Bieg Niepodległości
Wiceburmistrz Gryfic Marzena Domaradzka i Radny Powiatu Gryfickiego Łukasz Czyrny z pamiątkowymi medalami.

Organizatorem biegu było Stowarzyszenie Przyjaciół Gryfic przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gryficach. Najważniejszym celem tego biegu było upamiętnienie rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w tym roku jest to już 101 rocznica. Wydarzenie to miało także zachęcić dzieci, młodzież oraz dorosłych do uprawiania sportu i uświadomić, że bieganie jest najprostszą formą ruchu.