Za drzwiami już grudzień, a więc Mikołajki, Święta Bożego Narodzenia i oczywiście Mikołaj oraz prezenty. Jest to czas szczególnie wyczekiwany przez najmłodszych, choć dorośli również uwielbiają klimat zimowych świąt. Tradycją w Gminie Rewal stał się Konwój Pomocników Świętego Mikołaja.

Jak wiadomo Mikołajki odbywają się 6 grudnia, ale do Gminy Rewal Pomocnicy Świętego Mikołaja zawitają 10 grudnia, aby wszystkim dzieciom wręczyć słodkie prezenty.

Mieszkańcy gminy oraz licznie przybywające na to wydarzenie goście, będą mogli podziwiać Czerwonych Pomocników w asyście lokalnych służb mundurowych, które jak co roku utworzą barwny, rozświetlony korowód. Właśnie on każdego roku wywołuje uśmiech na twarzach nie tylko najmłodszych.

Gmina Rewal serdecznie zaprasza na coroczny Konwój Pomocników Świętego Mikołaja, który jest również inauguracją świątecznego oświetlenia placów i ulic w Gminie Rewal. Kolorowe światełka w wielu miejscach zawsze przyciągają w okresie zimowym wielu turystów.

Podobnie jak w latach ubiegłych w poszczególnych miejscowościach odbędą się mikołajkowe jarmarki:

  • Pobierowo od godz. 12:00 – ul. Zgody, Centrum Ratownictwa
  • Pustkowo od godz. 16:00 – ul. Nadmorska, przy Krzyżu
  • Trzęsacz od godz. 16:30 – ul. Kamieńska, parking
  • Rewal od godz. 13:00 – Dworzec Kolei Wąskotorowej
  • Śliwin od godz. 16:00 – Al. Lipowa, świetlica
  • Niechorze od godz. 16:00 – ul. Parkowa, park.

Sponsorem tegorocznego XIV Konwoju jest firma Gaz System, która zrealizowała jedno z najważniejszych przedsięwzięć infrastrukturalnych w kraju, gazociąg Baltic Pipe.

Wszystkich zainteresowanych zamówieniem dodatkowych paczek organizatorzy wydarzenia zapraszają do Urzędu Gminy do pokoju 03, tel. 91 38 49 026. Cena paczki to 40 zł.

KONWOJ REWAL
Foto: Gmina Rewal
Poprzedni artykułObchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka na Pomorzu Zachodnim
Następny artykułŚliwin ma nowe władze sołectwa