Jednym z celów Memoriału im. Krzysztofa Bobra jest przypomnienie sylwetki strażaka, który wielokrotnie reprezentował to środowisko na zawodach różnego szczebla w piłce siatkowej. Jest to również okazja do wspomnienia osób, których nie ma już w szeregach braci strażackiej. Impreza umożliwia także spotkanie obecnych funkcjonariuszy w służbie i emerytów pożarnictwa z terenu powiatu.

W sobotę 17 września br., w hali widowiskowo – sportowej Gryf Arena w Gryficach odbył się XV Turniej Piłki Siatkowej – Memoriał im. Krzysztofa Bobra.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Larysa Bober wspólnie z bryg. Andrzejem Gołdynem – komendantem powiatowym PSP w Gryficach. Wśród zaproszonych gości obecni byli miedzy innymi: bryg. Roman Pikulski – komendant powiatowy PSP w Kamieniu Pomorskim, st. bryg. w stanie spoczynku Dariusz Sobczyk – były komendant powiatowy PSP w Gryficach, Waldemar Wawrzyniak – wicestarosta Powiatu Gryfickiego oraz prezes Koła ZEiR Poz. RP w Gryficach mł. bryg. w stanie spoczynku Leonard Rysak. Patronat nad Memoriałem objął Ryszard Chmielowicz – starosta Powiatu Gryfickiego.

Do rywalizacji przystąpiły 3 zmiany służbowe JRG PSP Gryfice, reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Gryficach, drużyna funkcjonariuszy PSP w stanie spoczynku z Koła ZEiRP RP w Gryficach oraz goście – reprezentacja Sołectwa Prusinowo.

Po bardzo wyrównanej sportowej walce w Memoriale triumfowała reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Gryficach.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1.  miejsce – KP PSP Gryfice
  2. miejsce – Sołectwo Prusinowo
  3. miejsce – reprezentacja Koła ZEiRP RP w Gryficach
  4. miejsce – Zmiana I JRG
  5. miejsce – Zmiana II JRG
  6. miejsce – Zmiana III JRG.

To była bardzo sportowa rywalizacja, a spotkanie z pewnością osiągnęło swój cel. Delegacja KP PSP udała się na cmentarz, aby na mogile Krzysztofa Bobra złożyć wiązankę kwiatów. Wyrazy szacunku oraz kwiaty przekazano także Larysie Bober – wdowie po wspominanym koledze.

Organizatorami wydarzenia byli: Komenda Powiatowa PSP w Gryficach, Koło Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Gryficach oraz NSZZ Solidarność przy KP PSP Gryfice, przy współpracy PCSRiP Gryf Arena w Gryficach.

Poprzedni artykułDefibrylatory dla Gminy Rewal
Następny artykułAKCJA EKO – INTEGRACJA w trzebiatowskim pałacu