Dwudniowy XVIII Supermaraton Rowerowy Gryfland odbędzie się 3 i 4 września 2022 roku. Będą emocje, będą nagrody, a miłośnicy jazdy na rowerze będą mogli sprawdzić swoje umiejętności, poprawić rekordy życiowe i po prostu dobrze się bawić.

Troszkę historii oraz kilka zdań na temat naszego gryfickiego Supermaratonu:

Supermaratony od roku 2003 stały się imprezą popularną wśród rowerzystów, szczególnie pasjonujących się kolarstwem szosowym amatorów. W tym samym roku jeden z uczestników maratonu dookoła Zalewu Szczecińskiego Jerzy Złotowski, zorganizował podobną imprezę w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego.

W roku 2004 zorganizowano już cztery imprezy: Supermaraton Rowerowy Dookoła Zalewu Szczecińskiego, Maraton w Gorzowie Wlkp., Supermaraton Gryfland w Gryficach i Klasyk Kłodzki. W kolejnym 2005 roku odbyło się sześć maratonów szosowych, podobnie w 2006 roku. W 2007 roku – 12 imprez, podobnie jak w roku 2008. Liczba uczestników w sumie bliska była wówczas 1000 osób. Każda impreza gromadziła na starcie około 350-400 zawodników.

W roku 2009 podjęto starania o popularyzację cyklu wśród rowerzystów i społeczności lokalnej. W poszczególnych edycjach na starcie stawiało się niemal 500 uczestników, a w sumie w maratonach tego sezonu uczestniczyło 2000 osób.

W roku 2010 na starcie wszystkich maratonów stawiło się blisko 2500 kolarzy-amatorów. W sezonie 2011 już niemal 3000. W 2012 aż 3500, a w 2013 gościliśmy na trasach wszystkich edycji Supermaratonów blisko 4000 kolarzy.

Co przyniesie nadchodzący sezon?

Każdy będzie mógł sprawdzić to sam uczestnicząc w XVIII Supermaratonie Rowerowym Gryfland.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Rowerowy Gryfland. Współpracę z organizatorem podjęli: Powiat Gryficki, PCSiR w Gryficach, Gmina Gryfice oraz Gmina Rewal.

Patronat honorowy nad imprezą przejął Ryszard Chmielowicz – starosta Powiatu Gryfickiego.

Patronat medialny objął portal egryfice.pl

I już mamy dla uczestników Gryflandu bardzo ważną i dobrą wiadomość.

Dzięki Zarządowi Starostwa Powiatowego w Gryficach/Powiat Gryficki oraz Gryf Arena PCSRiP w Gryficach, wszyscy uczestnicy mają możliwość skorzystać z bezpłatnego noclegu z 3 na 4 września (sobota/niedziela) na hali Gryf Arena.

ZAPISY : https://b4sportonline.pl/gryfice/

Poprzedni artykuł„Mokasyn” na 4 Mitingu Wyspiarza w Świnoujściu
Następny artykułRuszają prace na drodze Lędzin – Trzebiatów