Obrady XXIV sesji Rady Powiatu Gryfickiego zwołano na 31 lipca br., a odbyły się w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Cz. Miłosza. To spotkanie przyniosło kilka zmian w obsadzie prezydium Rady oraz Zarządu Powiatu.

Początek sesji to oczywiście sprawy regulaminowe, gdzie wiele emocji wzbudziło ustalenie porządku obrad oraz przyjęcie sprawozdania z prac Zarządu Powiatu między sesjami. Było burzliwie, ale w końcu udało się przejść przez kontrowersyjne tematy. Chwilę później mocą uchwały dokonano zmian w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Gryfickiego na lata 2020-2030 oraz w budżecie powiatu na 2020 rok. Radni również aktem prawnym niektóre ulice pozbawili kategorii dróg powiatowych, na terenie miast wchodzących w skład powiatu. Drogi te w chwili obecnej przechodzą pod jurysdykcję poszczególnych gmin.

Pewną niespodzianką były dokonane podczas obrad roszady personalne zarówno w prezydium Rady, jak i Zarządzie Powiatu. Podczas głosowania z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Powiatu odwołano Renatę Teresę Korek, a jej miejsce zajął Grzegorz Szafrański.

Okazało się, że to nie wszystkie niespodzianki. Z funkcji etatowego członka Zarządu Powiatu odwołano Jana Trafnego, a nowym członkiem chociaż jeszcze nie etatowym, została Renata Teresa Korek. Kto tak naprawdę zastąpi Jana Trafnego na etacie członka Zarządu? W kuluarach mówi się, że będzie to Marian Maliński, który już jest członkiem Zarządu, ale prawdopodobnie ma zająć miejsce Jana Trafnego.

W dalszej części obrad uzupełniono skład Komisji Skarg Wniosków i Petycji, a wybrani zostali Leszek Stuła oraz Ryszard Maliński. Wykaz ulic dotychczas powiatowych, które przechodzą pod zarządzanie Gminy Gryfice przedstawiamy pod galerią.

sesja powiat gryficki
Wykaz ulic dotychczas powiatowych, które przechodzą pod zarządzanie Gminy Gryfice.

 

Poprzedni artykułWiedza i zabawa na Pikniku na Stawku z Baltic Pipe
Następny artykułBohaterowie tamtych dni są świadectwem walki o wolność