Podczas XXVII sesji Rady Miejskiej w Trzebiatowie, która miała miejsce w czwartek 26 listopada 2020 r., radni nadali nazwy trzebiatowskim rondom oraz ustalili opłatę za wywóz śmieci.

Czwartkowa sesja w Trzebiatowie była niestety ciężka do przeprowadzenia, a to za sprawą trudności na łączach, które zdaje się spowodowane są dużym obciążeniem sieci. Mimo to radnym udało się wynegocjować z burmistrzem wycofanie się z projektu podwyższenia podatku od nieruchomości, za co dziękują włodarzowi miasta.

W zakresie stawki za wywóz śmieci Rada uznała, że zaproponowana przez burmistrza stawka 20 złotych jest stanowczo za wysoka.

W naszej ocenie należy szukać oszczędności w systemie i zwiększyć kontrolę, osób które są zameldowane, a nie złożyły deklaracji – stwierdzili radni.

Ostatecznie przyjęto, że stawka będzie wynosiła 18,70 złotych i jak mówią radni, jest najniższa w regionie.

Po wielomiesięcznych oczekiwaniach i prowadzonych konsultacjach radni Rady Miejskiej w Trzebiatowie nadali nazwy dla rond usytuowanych na terenie Trzebiatowa i Mrzeżyna. Rajcy postanowili, że:

  • rondo znajdujące się w Mrzeżynie będzie nosiło nazwę – Portowe,
  • rondo znajdujące się na zbiegu ulic Podmiejskiej i Półwiejskiej (w kierunku Mrzeżyna) będzie nazywało się – Mrzeżyńskie,
  • rondo przy ulicy Mostowej i Kołobrzeskiej – Niepodległości,
  • rondo przy ulicy Zagórskiej (w kierunku na Gryfice) – Słonia,
  • rondo przy ulicy Kamienieckiej – Św. Ottona,
  • rondo przy ulicy Parkowej (kierunek Niechorze) – Baszty Kaszanej.
NAZWALI RONDA
Radni Rady Miejskiej w Trzebiatowie nadali nazwy dla rond usytuowanych na terenie Trzebiatowa i Mrzeżyna.