W miniony czwartek 8 października br., w Muzeum i Galerii „Brama” w Gryficach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Spacer z głową w chmurach” autorstwa Cezarego Dubiela. W 2014 roku został on laureatem nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pro Arte. Był dwukrotnie nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina.

W otwarciu wystawy uczestniczyli między innymi – zastępca Burmistrza Gryfic Marzena Domaradzka, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Gryficach Teresa Domagalska, a także dyrektor Gryfickiego Domu Kultury Róża Szuster.

Cezary Dubiel jest absolwentem Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Świnoujściu oraz Politechniki Szczecińskiej. Od wielu lat związany ze szczecińskim i pomorskim środowiskiem fotograficznym – mieszka i tworzy w Szczecinie. Miejsce szczególne w jego twórczości zajmuje fotografia krajobrazowa, fotografia architektury oraz fotografia w diaporamie (w 2013 roku jego diaporama Kamienie pamięci została wpisana do Audiowizualnej Kolekcji Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP). W 2013 roku był inicjatorem i współzałożycielem Fotograficznej Grupy Twórczej Kontur w Szczecinie oraz pierwszym prezesem Zarządu FGT Kontur. Jest uczestnikiem, organizatorem i prowadzącym licznych plenerów, spotkań, warsztatów fotograficznych oraz jurorem w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych.

Cezary Dubiel jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych; indywidualnych i zbiorowych; krajowych i międzynarodowych oraz poplenerowych. Jego fotografie były prezentowane na wielu wystawach pokonkursowych w Polsce i za granicą. Brał aktywny udział w Międzynarodowych Salonach Fotograficznych, organizowanych między innymi pod patronatem FIAP, zdobywając wiele akceptacji, medali, nagród, wyróżnień, dyplomów, listów gratulacyjnych. W 2014 roku został laureatem nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Pro Arte. Był dwukrotnie nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina

Wystawa w Muzeum Galerii „Brama” trwać będzie do końca listopada bieżącego roku.