Od pewnego czasu, wspólnie z naszą grupą nieformalną i naszymi Partnerami, realizujemy zajęcia muzyczne w ramach projektu “Muzyczne podróże Gryfusia Sz.”

Projekt sam w sobie to muzyczna podróż i przygoda, spotkania z żywą muzyką i wspólne muzykowanie, zabawa muzyką, instrumentami, wykonaniami. To zajęcia mające rozbudzić pasje i pokazać, że każdy wiek jest dobry do realizacji muzycznych przygód. To także spotkania, których na co dzień nie doświadczamy, z wielu powodów … ale właśnie tu lekarstwem na całość zaobserwowanych problemów jest Gryfuś Sz. i jego muzyczne podróże.

Mamy nadzieję, że realizacja projektu pozwala na niesztampową zabawę i wprowadza dzieci w świat dźwięków. Dla niektórych z nich to pierwszy kontakt z klawiszami, strunami, pudłami rezonansowymi i muzyką inną niż tą zasłyszaną w znanym radio.

Realizacja projektu ma również na celu niwelowanie dysproporcji w dostępie do kultury na obszarach miejscowości oddalonych od ośrodków wielkomiejskich i mamy nadzieję, że ta misja została wypełniona w 100%. My widząc uśmiechy dzieci uczestniczących w projekcie, jesteśmy pewni, że warto robić rzeczy fajne.

Projekt “Muzyczne podróże Gryfusia Sz.” finansowany jest z programu „Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski”.

Stowarzyszenie Z Pomysłem

Muzyczne podróże Gryfusia Sz.