Samorządy robią wszystko, co w ich mocy, aby wspierać walkę z koronawirusem. Województwo zachodniopomorskie na wczorajszym posiedzeniu Zarządu wyasygnowało środki dla szpitali, w tym gryfickiej placówki.

Nadzwyczajna sytuacja wymaga od nas szybkich i konkretnych decyzji. Podczas wczorajszego posiedzenia Zarządu Województwa, jednogłośnie podjęliśmy decyzję o przekazaniu dodatkowych środków finansowych ponad 17.000.000 złotych dla szpitali na walkę z koronawirusem (COVID-19)” – mówił Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego

Kwoty zwiększonego dofinansowania przedstawiają się następująco:

1. Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie zakupi: tomograf komputerowy, respiratory, system do wykonywania badań na obecność COVID-19, łóżka szpitalne z wyposażeniem itp.
Łączna kwota: 8.056.000 zł.

2. Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie zakupi: tomograf komputerowy, respirator z generatorem ciśnienia, system do wykonywania badań na obecność COVID-19 itp.
Łączna kwota 7.171.000 zł.

3. Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie zakupi: respiratory, system do wykonywania badań na obecność COVID-19, łóżka szpitalne itp.
Łączna kwota 1.409.440 zł.

4. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach zakupi: respiratory, komorę laminarną.
Łączna kwota: 386.000 zł

5. Regionalny Szpital w Kołobrzegu zakupi: respiratory, kardiomonitory, łóżka szpitalne z wyposażeniem itp.
Łączna kwota 1.134.999 zł.

szczecin
Województwo zachodniopomorskie wyasygnowało środki dla swoich szpitali. Foto: Pomorze Zachodnie