Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego ogłasza konkurs dotyczący zaprojektowania serii znaków „Zasady i dobre maniery zachowania się na szlaku”. Weź udział i wygraj atrakcyjną nagrodę.

Celem konkursu jest kształtowanie wizerunku turystyki rowerowej na terenie województwa zachodniopomorskiego, popularyzacja i promocja turystyki rowerowej na terenie województwa zachodniopomorskiego, promocja walorów i możliwości rozwojowych województwa, kształtowanie i utrzymanie ładu przestrzennego, zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego przy uwzględnieniu potrzeb przyszłych pokoleń oraz racjonalne korzystanie z zasobów przyrody oraz kształtowanie środowiska naturalnego, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Nadzór nad prawidłowością przebiegu konkursu sprawuje, a także gromadzi i przechowuje dokumentację konkursową Wydział Współpracy Terytorialnej i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Seria znaków powinna dotyczyć tematów (haseł) o następującym znaczeniu:

  • Przy wyprzedzaniu/wymijaniu pieszych: ogranicz i zachowaj bezpieczną prędkość, zachowaj odstęp, uprzedź pieszych dzwonkiem lub głosem o swojej obecności.
  • Po zmroku używaj oświetlenia, żeby być widzianym przez innych użytkowników szlaku.
  • Zostaw miejsce na przejazd dla innych. Gdy się zatrzymujesz lub podczas odpoczynku zejdź na pobocze. Poruszaj się określoną stroną drogi, bez wężykowania i jazdy środkiem.
  • Trzymaj pupila na smyczy przy sobie i sprzątaj po nim.
  • Nie słuchaj głośno muzyki, również nie używaj słuchawek odcinających od otoczenia. Nie hałasuj, podziwiaj przyrodę i zwierzęta.
  • Uważaj na innych użytkowników szlaku i na to co się dzieje wokół ciebie aby ograniczyć ryzyko kolizji.
  • Bądź uprzejmy dla innych użytkowników tej przestrzeni. Miejsca starczy dla wszystkich.

Liczba projektów znaków przesłanych razem ze zgłoszeniem konkursu powinna wynosić 7 sztuk. Przesłanie mniejszej ilości projektów znaków spowoduje automatyczne wyłączenie z udziału w konkursie.

Konkurs polega na przesłaniu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego skanu wypełnionego i podpisanego zgłoszenia (załącznik nr 1,2,3 do Regulaminu), oraz projektów znaków w formie elektronicznej (w kolorze) o jak najlepszej jakości, nie mniejszej niż 10 MB.

Dołączenie załączników nr 1-3 stanowi warunek konieczny zakwalifikowania uczestnika do konkursu.

Zgłoszenia można składać wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sprusiewicz@wzp.pl w terminie do dnia 30 sierpnia 2021 roku.

Wyniki konkursu zostaną upublicznione na Biuletynie Informacji Publicznej oraz stronie www.turystyka.wzp.pl w terminie do 60 dni od terminu końcowego przesyłania zgłoszeń.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę główną w wysokości 5.000 zł. Zwycięzca konkursu może być tylko jeden, o wyborze którego zdecyduje Komisja oceniająca. Komisja oceniająca wybierze również zgłoszenia wyróżnione. Liczba wyróżnień nie została określona. Wyróżnieni otrzymają nagrody w postaci gadżetów województwa zachodniopomorskiego.

Informacje na temat konkursu udzielane są przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego: tel. 91/44 67 153, 91/44 67 123 oraz przez pracowników biura ds. komunikacji rowerowej 91/44 19 211, rowery@wzp.pl

ZAPROJEKTUJ ZNAKI
„Zasady i dobre maniery zachowania się na szlaku” – weź udział w konkursie i wygraj. Foto: wzp

Więcej informacji http://bip.wzp.pl/

Poprzedni artykułPodział środków unijnych tematem senackiej komisji. Będzie wniosek do rządu
Następny artykułNiechorze. IX Bieg Latarnika i nocne zwiedzanie latarni morskiej