Najbliższe dni i tygodnie to czas, w którym każdy z nas musi uświadomić sobie, że jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje, swoich rodzin i sąsiadów oraz to, że to właśnie od nas wszystkich zależy skuteczność podjętych działań prewencyjnych. Nie możemy dzisiaj zlekceważyć apeli i zaleceń, które wprowadzają władze samorządowe i rządowe.

Decyzje, które podejmowane są na bieżąco mają za zadanie jeszcze skuteczniej chronić wszystkich mieszkańców. Podejmując takie kroki chcemy być odpowiedzialni i mądrzy nie po szkodzie, tylko przed szkodą. Proszę o wyrozumiałość, zachowanie spokoju i zastosowanie się do komunikatów.

Pierwsze dni zagrożenia epidemiologicznego w Polsce pokazują już, że wprowadzone ograniczenia przynoszą efekty. Dlatego tym bardziej musimy utrzymać dyscyplinę i dostosowywać się do wszelkich zaleceń. Wierzę, że jako społeczeństwo wyjdziemy z tej próby zdecydowanie wzmocnieni. Liczę bardzo na Wasze odpowiedzialne zachowania. Już teraz za nie bardzo dziękuję.

W związku z realnym zagrożeniem wystąpienia zakażenia koronawirusem bardzo proszę o maksymalne ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy Rewal oraz we wszystkich podległych jednostkach organizacyjnych. Od piątku 13 marca 2020r. został uruchomiony stały dyżur Wójta Gminy, tj. pracownicy Urzędu Gminy pracują w systemie zmianowym 24 godziny na dobę. Tymczasowy punkt obsługi klienta zostanie uruchomiony od poniedziałku 16 marca na parterze w budynku urzędu (główne wejście). Do urzędu przychodźmy tylko w celu załatwienia spraw niecierpiących zwłoki.

W celu załatwienia innych spraw proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny – tel. 91 38 49011, e-mail: ug@rewal.pl

W sprawach niewymagających natychmiastowego załatwienia proszę o załatwianie spraw urzędowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (ePUAP, e-mail) lub telefonicznie. Wszystkie dane kontaktowe znajdą Państwo pod adresem: rewal.pl

W obecnej sytuacji zachęcam do dokonywania wszelkich opłat za pomocą bankowości internetowej. Numery kont bankowych dostępne są pod adresem: rewal.pl

Jednocześnie pragnę podkreślić, że ograniczenie dostępu dla Klientów nie oznacza opuszczenia stanowisk pracy przez pracowników Urzędu Gminy Rewal. Straż Gminna pracuje 7 dni w tygodniu w godzinach 8 – 22 w pilnych sprawach proszę kontakt telefoniczny: 669 190 559, 726 125 899.

W celu zapewnienia pomocy osobom starszym, samotnym i bezdomnym wymagającym wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19, wywołanej wirusem SARS-Co V-2 zostały powołane zespoły reagowania 24h/dobę w bazie OSP Pobierowo i OSP Niechorze.

Pragnę jednocześnie Państwa poinformować i uspokoić, że w chwili obecnej na terenie gminy Rewal nie zanotowano przypadku podejrzenia zarażenia osoby koronawirusem.
Apeluje do wszystkich o przestrzeganie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. W przypadku stwierdzenia niepokojących objawów, należy natychmiast powiadomić stacje sanitarno-epidemiologiczna w Gryficach tel. 694 493 770, 668 895 701, 91 3878 320 lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Zwracam się także z prośbą do mieszkańców gminy Rewal o otoczenie szczególną opieką osób starszych. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, czy załatwienie innych spraw.

Apeluję o zachowanie spokoju, wszelkich środków ostrożności i korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: gis.gov.pl oraz dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ – 800 190 590.

Zespół ds. koordynacji działań związanych z zagrożeniem wystąpienia wirusa COVID-19 na terenie gminy Rewal na bieżąco monitoruje sytuację w gminie oraz pozostaje w kontakcie z właściwymi służbami oraz w pełnej gotowości i dyspozycyjności.

O szczegółach będziemy na bieżąco informować za pomocą strony internetowej rewal.pl oraz na profilu FB

Konstanty Tomasz Oświęcimski

Konstanty Tomasz Oświęcimski